Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-n vagyok elsőéves, de...

Az ELTE-n vagyok elsőéves, de ki szeretnék iratkozni. Ilyenkor kell fizetni, ha nem megyek el a vizsgákra, ki lehet iratkozni év közben? Mi van ilyenkor a tanulói jogviszonnyal, félév végéig tart? Csak februárban tudok jelentkezni máshová.

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszonyt a hallgató kérésére bármikor azonnali hatállyal és ingyen megszüntetik, nem kell megvárni a félév végét. Azonban ha költségtérítéses vagy, az egész félévet ki kell fizetned. Akkor ugyanis, amikor beiratkoztál, aláírtál egy képzési szerződést, s így polgári jogi kötelességed minden megkezdett aktív félévet kifizetni. Ha enélkül távozol, jogi úton fogják bevasalni rajtad, kamatokkal és jogi költségekkel növelten. Ha állami képzésen vagy, akkor egyetlen aktív félév után még elengedik a megkezdett és befejezetlen tanulmányok miatti pénzvisszafizetési kötelezettséget, de egy állami féléved elveszik a 12-ből.
2018. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha sikerül utòlagosan passziváltatnod a féléved, akkor nem kell kifizetni. Már 1 hònapja megy a félév, nem tudom mi a pontos szabály, de ha fel tudsz mutatni valami jò indokot akkor sikerülhet. Egyik barátomnak sikerült majdnem két hònap után, mondjuk szegény tényleg a kórházban feküdt hetekig.
2018. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Állami támogatotton vagyok, osztatlan tanárképzésen. Igazából csak annyi érdekelne, hogy ha most kijelentkezem, akkor a kreditekért kell-e fizetnem, ha nem megyek el vizsgázni. Valaki nem tudja, hogy hogyan működik ez kiiratkozás az ELTE-n?
2018. szept. 29. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!