Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell a diákoknak befogni...

Miért kell a diákoknak befogni a szájukat azzal, hogy más is túlélte? (Csak akkor kattints erre, ha nem bánod, hogy hosszan kifejtem. )

Figyelt kérdés

Eü iskolába járok, viszont nem ebben fogok dolgozni, max. ideiglenesen.


Az anatómia tanár minden hétvégére 5-6 oldalt ad fel, aztán hétfőn vagy kedden doga. Ezen kívül még van pszichológia, történelem, angol és a többi eü tárgy. Tudom, hogy iskola, hogy ez a dolgom, de ettől még ember is vagyok, nem egy robot! Ráadásul mindenkinél más, hogy mennyit képes megtanulni. Egyébként csak anatómiából panaszkodok, meg panaszkodik mindenki az oldalszámra + azért, mert MINDENT leírat velünk a tanár, pedig sokra nem is lesz szükség. Mindegy kit kérdezek meg erről meg arról, ha szóba kerül hét közbeni gyakorlaton, mindenki azt mondja, hogy igazából ezek közül a legtöbb mindenre nincs szükség a feladat elvégzéséhez. Egy másik tanárnő szintén fontos tárgyakat tanít, de ő a lényeget mondja, érthetően és érdekesen. Csak az anatómia tanárral vagyunk örök harcban. Amikor kértük, hogy kevesebbet követeljen tőlünk, arra hivatkozott, hogy az orvosok többet tanulnak. Na most nem azért, de ha a jövőben valaki menne annak az osztályból, amit erősen kétlek, egyelőre akkor sem orvosoknak készülünk.


Tanulni szeretnék, érdekesnek érdekes (már ami), viszont mivel ember vagyok, a művészi hobbijaimnak (amik elég időigényesek + nyugtatóak) szeretnék időt fordítani, ami egyben a szórakozásom. De ha nem lennének ezek, akkor is soknak találnám.


Megteszem amit tudok, de végszükség esetet leszámítva (amúgy hármas és négyes közötti tanuló vagyok) nem vagyok hajlandó lemondani arról, hogy minden időmet elvegye a tanulás. Oké, ott vannak a szünetek, munkában nincs szünet, jó esetben 1 évben néhány nap, de ettől szerintem senki nincs kisegítve! Csak mert a dolgozóknak rossz, nem kéne azt mondani, hogy nekünk mennyire könnyű. Minden életkorban megvannak a problémák, amiket nem fog senki jobbnak érezni azért, mert másoknak rosszabb. Ezzel a szöveggel nyugtattam magam éveken keresztül, de ettől nem éreztem magam jobbnak, csak tovább csikorgattam a fogaim.


Visszagondolva az iskolás évekre biztos könnyebb lesz és talán vissza is sírom, de csak azért mert akkor nehezebb lesz az élet.


Egyelőre nem azzal kell foglalkoznom. Egyébként masszőrnek készülök, de most úgy néz ki, hogy a rajzaimmal szerezhetek plusz pénzt, ami nekem azt jelenti, hogy ismerősöm ajánlhatna ismerősnek, így talán a jövőben folyna be plusz pénzem.


Nem vagyok hül ye, nem vagyok lázadó, hogy nem fogadok el semmit, a felnőtt életet is jobban látom mint sok korombeli (apámnak köszönhetően), és tudom azt is, hogy régen milyen volt (kb, szintén apámtól). Szerencsémre vagy éppen szerencsétlenségemre kijutottak olyan helyzetek amik betekintést engedtek kiskoromban közel 10 éven át nem túl szép helyzetekre és annak megoldásaira. Ha rosszul is látok most valamit (ami ezer százalék), amikor odakerülök, hogy magamra maradok, tudom, hogy mit kell tennem.


Egyébként azért is rossz, mert ha úgy tanulnék, mint egy kisangyal:


Egyébként az eü munkát attól független, hogy tervezek benne dolgozni, jól végzem. Jól kijövök az idősekkel (ha esetleg valaki mondaná, hogy ne is tanuljam így tovább).



Tanácsokra és véleményekre egyaránt kíváncsi vagyok, viszont azért is írtam ki a kérdést, mert nem bírtam magamban tartani, sok mással ellentétben amik már lerakódtak, mint a nehezen leszedhető kosz. Nagyon stresszelek ezen, hogy minek kéne lennie, hogy a tanárnő egy kicsit kevesebbet követeljen tőlünk, ezzel megkönnyítve az egész osztály életét, és azon, hogy mit kellene tennem, vagyis tanulnom, ami kissé nehezen megy, és amennyit követel, rámenne a művészi hobbim, amivel lenyugtatom magam és valamennyire kiadok magamból a feszültséget. Ezekhez még hozzájön az életkoromhoz tartozó kérdések és hülye magamban vívódások is.


17/l



2018. szept. 28. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

"Ráadásul mindenkinél más, hogy mennyit képes megtanulni. "

Igen, és a céljainak és képességeinek megfelelő iskolát tud választani magának mindenki, szóval ha kevesebb időt szeretnél tanulásra fordítani, válts iskolát vagy osztályt, illetve magántanuló is lehetsz. Nem kötelező iskolába járni.

2018. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia, kedves kérdező!:)


Szerintem teljesen igazad van és nagyon jól látod a helyzetet, jogos a felvetésed !


Én maximálisan megértem a mai fiatalok problémáját és valóban agyon vannak terhelve - aki pedig ezt nem látja, vagy nem akarja/nem képes meglátni, az éppolyan hibás, mint aki-k ezért az egész agymosásért felelősek.... De amúgy teljesen tervszerű/szándékos ez a leterhelés, hiszen akinek nincs ideje, az nem ér rá gondolkodni és nem jut eszébe "butaságokat" csinálni....


Nézd, szerintem az anat tanárod rajtatok, a diákokon akarja megtorolni az egyetemi sérelmeit, személyes fusztráltságát, esetleg magánéleti kudarcait, aktuális fogyókúráját vagy kiélni kóros hajlamait - ez abból is látszik, hogy nem hajlandó veletek az együttműködésre és nem segít/nem könnyít, hanem inkább szánt szándékkal uralkodik felettetek visszaélve a "hatalmával".


Sajnos ilyen "tanárok" mindenütt vannak és igazából őket is sajnálni kell, mert az ő agyukat is a sok magolás, a megfelelési kényszer, a felsőoktatásnak álcázott lélektörő és stb tette tönkre, és nekik sem jutott elég idejük soha a saját lelki egészségükre azáltal, hogy pl. a kedvenc hobbijuknak hódoljanak vagy legalábbis nem tiltották volna meg nekik az önfeledt játékot iskolás korukban hangzatos szlogenekkel pl. a szüleik, ha egyáltalán törődtek is velük.


Szóval csak azt tudom tanácsolni neked, hogy te könnyítsd meg magadnak a saját életedet és ami nem fontos, abból legyél csak kettes, annak csak a lényegét tanuld meg és inkább legyél boldog, mint beteg. Vívódni kár! :)

2018. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és amúgy meg nem lehet befogni a diákok száját azzal az ócska dumával, hogy "más is túlélte", mert ilyen alapon a világháborút is....
2018. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

22:36: Olyat választottam. Az anat. tanáron kívül egyik tanárral sincsen gondunk. Nem királyi többest használok, hanem az egész osztálynak gondja van vele, de írok jobbat! Az előttünk lévő osztályok is panaszkodtak miatta! Mily' érdekes, hogy egy másik eü tanárnő érdekes és jól tud magyarázni, mindemellett pedig fejből mondja a lényeget ami le kell írnunk, nem az, hogy minden létező dolgot, fontost és lényegtelent le kell írnunk, amit aztán kér is tőlünk, pedig semmi hasznát nem vesszük. Az előbb említett jó tanárnő mellesleg normálisabban is vezeti le az órát. Előbb érthetően elmagyarázza, utána pedig a lényeget leíratja + ha nem értünk valamit, saját szintünkön elmagyarázza. Ez nem azt jelenti, hogy sokan fogyatékosok vagyunk, hanem azt, hogy a pocsék tanárral ellentétben nem szakszavakkal mondja el ugyanazt, aztán emeli a plafonra tekintetét, hogy mit nem értünk ezen.


22:46: Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz! :)

2018. szept. 28. 22:59
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

1. Nem a te dolgod megítélni, hogy adott tantárgyból mi a "lényeg".

2. Az, hogy nem akarsz a választott szakmádban dolgozni, ezért a tanultaknak várgatóan nem veszed majd hasznát, magánügy.

3. Tényleg sok szempontból rossz az oktatási rendszer, és tényleg sok helyen túl nagy a terhelés, de 5 kézzel írott oldalak miatt siránkozni a közéliskolai szinten röhejes / szánalmas, akkor is, ha más tantárgyakra is kell készülni. Ha ez tönkrevágja az egész osztály hétvégéjét, akkor nem a tanárban van a hiba.

2018. szept. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Én megértem azt, hogy minden életkorral másféle problémák járnak, és nagyon is át tudom érezni a középiskolás gondokat, hisz nem túl rég még én magam is oda jártam, de most komolyan, 5-6 oldal miatt vagytok ennyire kiakadva? Elég nonszensznek érzem. Tőlünk ekkora mennyiséget utoljára általános iskoláskénf kértek számon, azt is max. csak egy kis felelésre.

5-6 oldal nagyon max. 1-1,5 óra alatt megtanulható, még akkor is, ha lassan tanulsz, ha gyorsan, akkor meg kb. 20 perc alatt is... és igen, tudom milyen anatómiát tanulni. :)


Szóval alapvetően egyetértek azzal, hogy mindenkinek a saját problémája a szar, nekem is megvoltak a saját bajaim adott tanárokkal anno, de ezt nem tudom megérteni.

2018. szept. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg veletek van a baj, ha 5 oldal miatt vagytok ennyire kiakadva. Én is tanultam anatómiát az egyetemen és tényleg szívás, de azért ez a mennyiség elenyésző. Tudom, késő délutánig bent vagytok a suliban. A hétvége sem teljesen a tiétek. Le vagytok terhelve elégge, de nem az anatómia a hibás...
2018. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tamadásként írom. De ha nem akarsz az egészségügyben dolgozni akkor miért jársz ilyen suliba? Az ember azért tanul, hogy a megszerzett tudást később hasznosítsa. Ennek ellenére pont az anatómia az a tárgy amit biztosan tudsz hasznosítani a masszőr tanfolyamon, hiszen oda is kell. Anatómiából mit tanultok, ami felesleges? Sajnos ez egy magolós tárgy, de legalább nem bonyolult.

Ha nagyon nem bírod, én aht javaslom, hogy válts iskolát. Semmi sem kötelező.

2018. szept. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4: Értem. Az élet ilyen.

A dolgok, amiket választasz, komplexek az életben, és előfordul benne nemszeretem-rész. Amit írtam, arra vonatkozott, hogy MENET KÖZBEN is lehet iskolát változtatni, bármilyen tervet változtatni, ha menet közben derül ki, hogy valami nem teljesen passzol nekünk.

Két lehetőséged van, vagy elfogadod a nemszeretem-részt benne, vagy keresel egy jobbat.

Ehhez (bármelyikhez a kettőből) segítséget is kérhetsz a környezetedben, nem kell egyedül megoldanod mindent.

2018. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Eü iskolába járok, viszont nem ebben fogok dolgozni, max. ideiglenesen."


Akkor minek jársz oda? Menj gyengébb iskolába, akkor nem kell annyit tanulni.

2018. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!