Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem? Mit kell tudni...

RarityLuv kérdése:

Van esélyem? Mit kell tudni az állatorvosiról?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne az állatorvosival kapcsolatban, főképp azoktól, akiket már felvettek.

1. Én egy közepes gimnáziumba járok, nem túl erős, nem is gyenge. Angol tagozatos vagyok, normál oraszám bioszból. Szerintetek, innen felvehetnek az állatorvosira, ha mellette esetleg elkezdek bioszból magántqanárhoz járni és abból érettségizek? Vagy iskolát kellene váltanom mindenképp? Nem igazán szeretnék. Most második kilencedikes vagyok, tavaly előkészítőn voltam.

2. Pontosan mit tanultok ott? Mire számítsak?

3. Egy állatorvos pontosan mivel foglalkozik? Ne nézzetek hülyének, vágom, hogy állatokat gyógyít, de mélyebben egy kicsit.

3. Milyen maga az egyetem? Az élet, stb, meséljetek egy kicsit.

4. Mi kell ahhoz, hogy felvegyenek, és esetleg ösztöndíjas legyek? Elég jó tanuló vagyok.

5. Hallottam, sokat kell tanulni Mennyire? van mellette időtök másra? Pl barátokkal eljárni, vagy dolgozni?


Illetve ha van bármi, amit egy laikusnak mint nekem mondanátok, tegyétek meg. MINDEN érdekel a témával kapcsolatban. Köszönöm szépen!



2018. szept. 29. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Nézd, sietek, úgyhogy gyors leszek.

1. Igen, minden további nélkül felvesznek nyelvtagozatról is, emelt szintű biológia és kémia érettségi kell hozzá. A biosz emelt szinten sem nagy szám, a kémiára a legtöbbeknek jobban rá kell feküdni, de megtanulható. Én is nyelvtagozatról mentem, semmi hátrányom nem volt belőle - sőt, a gimiben a nyelvvel mész a legtöbbre, a lehető legjobb választás most számodra. A képességeidtől függ, hogy kell-e magántanár, lehet, elég a fakt vagy a saját tanárod segítsége (ha olyan), esetleg elmész előkészítőre stb., csomó lehetőség van.

2. A honlapon megnézheted, milyen tárgyak vannak.

3. Gyógyíthat állatokat magánemberek állatait vagy állattartó telepeken, végezhet különböző hatósági feladatokat, kutathat stb., elég széles a választék. (Azért a többség általában klinikai állatorvos akar lenni)

3b. Az egyetem olyan, mint a többi Magyarországon. A hallgatói közösség nagyon jó, az egyetemnek az összes hibája megvan, ami általában meg szokott lenni a felsőoktatásban, viszont a diploma elismert egész Európában.

4. Emelt biosz + kémia érettségik. A kép emeltre megkapod a max. többletpontot, úgyhogy más plusz sajnos nem számít (pl. nyelvvizsga:S) Ösztöndíjhoz az kell, hogy az évfolyamátlag felett legyél.

5. Igen, sokat kell tanulni, megint csak az egyéni képességeken és hozzáálláson múlik, mire mennyi időd lesz - azért a legtöbbeknek van.

2018. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hatalmas para volt, hogy esetleg iskolát kell váltanom, pedig nagyon szeretem mind a helyet és az embereket. MEgkönnyebbülés, hogy nem kell. :D Most látom, hogy véletlen két hárms kérdés volt. mindegy is XD Mégegysuer köszi, hatalmas segítség voltál
2018. szept. 30. 12:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne iskolát váltanod? Majd 11-től választhatsz két fakultációt, ott válassz biológiát és kémiát, a legtöbb gimnáziumban lehet. Ebből a két tárgyból kell emelt érettségit tenned. A neten is sokat lehet tanulni, a kémia emelt érettségihez pl a kísérletek. A többi tárgyból ugye középszinten fogsz érettségizni, azok sikerüljenek minél jobban, a középszintű nem nehéz. Csak rajtad múlik minden.
2018. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Második neked is köszönöm. Anyáék mondták hogy innen esélytelen mert nem kapok elég tudást de úgy voltam vele inkább tapasztalatból kérdezek aki jobban tudja esetleg.
2018. okt. 3. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!