Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem után ha nem találok...

Egyetem után ha nem találok egyből állást még dolgozhatok gyakornokként, vagy már nincs rá mód?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a gyakornok dolog is cégenként más. Van ahol az adminisztrációs diákokat is gyakornoknak hívják, máshol csak aki a szakmai gyakot csinálja a harmadik helyen meg a palyakezdőket hívják így. Amúgy egyetem után a diák jogviszonyod lejár (március vagy október utolsó napján, attól függ hogy végzel) úgyhogy csak alkalmazottként tudsz elhelyezkedni.
2018. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van bennem egy kis félelem, hogy nem fogok munkát találni mivel nincs sok tapasztalatom. (logisztika, műszaki területen)

Érdemes lenne szándékosan maradnom még egy félévet, hogy gyakornokként dolgozhassak vagy felesleges?

2018. szept. 30. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges lenne ezért csúsznod. Ha nagyon parázol az elhelyezkedés miatt esetleg végezz el egy mesterszakot is. Mehetsz nappalira és mellette diákként szokott lenni lehetőség heti 20-25 órában szakmai diákmunkát végezni vagy levelezőn csinálhatod és mellette kereshetsz állást. Nincs amugy a szakodon kötelező gyakorlat?
2018. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kötelező gyakorlatot megcsináltam, azon kívül is dolgoztam már pár hónapot, de manapság úgy vesznek fel valakit, ha nem csak papírja van hanem ért is valamihez. :\

Vagy nem így van?

2018. szept. 30. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőtől azért nem várnak el többéves szakmai tapasztalatot :D Amennyire én tudom a műszaki terület nem is annyira telített, hogy ne lehetne elhelyezkedni.
2018. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!