Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai-szállítmányozási...

Logisztikai-szállítmányozási ügyintéző OKJ, vagy kereskedelem és marketing logisztika szakirány FOSZK?

Figyelt kérdés
Elég nagy a kereslet itt Győr közelében a logisztikusokra. Nem tudom, hogy kell-e hozzá diploma, vagy felvesznek szakmával is (sokszor hallani hogy a diplomás már túlképzett)?
2018. okt. 2. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell hozzá diploma, ha van érzéked,és tudsz magad mellé állítani egy tapasztalt, idős kollégát, tőle feleannyi idő alatt megtudod tanulni a szakma valós alapját és magasabbra tudsz jutni, ha kellően szorgalmas, vagy és tetszik a pálya. A marketing logisztika meg egy jól hangzó üres dolog, mert nem az a lényeg, hogy egy céghez be tudj kerülni, az előadással, hanem meg is tudd hosszútávon tartani a céget. Az meg nem megy csak marketinggel.Az kevés hozzá. Mert egy ügyfelet könnyű megszerezni, de nehéz megtartani.
2018. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1+ Az ügyfél kiszolgáláshoz, és megtartáshoz meg valós gyakorlat kell, mert taposógépek mindig is voltak és vannak, korrupció mindig is volt és van és még lesz is sajnos, de van amikor a tudás több,többet ér az adott cégnek, mint az előzőek.
2018. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Baromira nem mindegy, hogy te mit is értesz logisztika alatt. Egy sima fuvarszervezőhöz kb. elég is az OKJ és erős nyelvtudás, valami logisztikai adminisztrátor, rendeléskezelő stb-hez szintén. De ha már komolyabb pozíciót akarsz logisztikai területen, akkor kell a diploma.
2018. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én az előbbit értettem alatta. Németből és angolból is elég jó vagyok és itt azt tudom hasznosítani.
2018. okt. 3. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Elméletben igaza van az elsőnek,csakhogy a komolyabb pozíciókhoz megkövetelik a felsőfokú végzettséget,például beszerzésnél. Lehet találsz olyan álláshirdetést ahol nem,de komolyabb cégeknél nagyobb fizetésért igen. A marketing pedig csak az alapszak neve, igazándiból annyi, hogy vannak marketinges órák,de a logisztika maga a szakirány ami csak 3. félévben jön elő,ott vannak logisztikás tárgyak. Viszont szélesebb ismeretet kapsz mint az okj-n.


Fuvarszervezéshez,adminisztrációhoz bőven elég az OKJ is viszont a FOSZK-al több esélyed van, jobb szemmel nézik mint egy sima logisztikai OKJ-t,ha megteheted én azt választanám, főleg hogy azzal később diplomát is szerezhetsz + 2 év tanulással,ha esetleg a későbbiekben rájössz,hogy megérné, vagy esetleg a munkahelyen javasolják, hogy csináld meg előléptetés miatt,stb. Igy marad egy nyitott lehetőséged,az OKJ után pedig ha mégis szeretnél diplomát, akkor ugyanúgy 3,5 év lesz. Szerintem gondold át. Ja, és ahogy előttem is irták,a nyelvtudás alap,angol legalább, ha beszélsz mellé még egy nyelvet (német előnyben) akkor az plusz előnyt jelent.

2018. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!