Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem a saját iskolámban...

Ha nem a saját iskolámban érettségizek egy tantárgynál (matek) mennyire veszik figylembe a többi tárgyból elért jó eredményeket?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a javító tanár belelát-e az addig megszerzett jegyeimbe?Juniusban érettségiztem töriből(4) németből(5) emelt angolból(5) és októberben fogok irodalomból és matekból.

A matek nekem annyira rosszul megy, hogy érdeklődnék, hogy a javítótanár amennyiben látja a több itantárgyból elért jó jegemet, úgymond fiygelembe veheti-e , nem hivatalosan, csak úgy iskolán, belül, hogy ok, hogy matekból nagyon hülye vagyok, de más tantárgyakból pedig jól teljesítettem, és szokás-e ilyenkor még keresgélni pár pontért, vagy a matekot javító tanár bele se néz a diák eddig elért eredményeibe?(főleg, ha nemis ismer, ert eddig ugye ahogy említettem nem oda jártam, csak érettségizni megyek oda, a sulim nem indít októberi érettségit...)

köszi a válaszokat



2018. okt. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
egy minta alapján javít, nem szeretetből vagy haragból, tehát... kijavítja, megkapod rá a pontot.. aztán amikor kézhez kapod megnézheted mit hogy javított, és ha úgy érzed nem kaptál meg egy pontot akkor fellebbezel
2018. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veszi figyelembe, nem is tudja, mert nincs előtte, nem is érdekli, és legfőképpen: nem a hasára ütve pontoz, hanem a hivatalos megoldókulcs alapján. Jól is néznénk ki, ha nem így lenne!
2018. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Törvényellenes lenne.
2018. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán láttál már matek érettségi feladatsort? Épp ideje lenne elmélyedni benne, és akkor a megoldókulcsból te magad is láthatnád, hogy mire adhat pontot a tanár. Arra, hogy más tantárgyból hányas voltál, baromira nem.
2018. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, sajnos láttam, rosszul is lettem :O
2018. okt. 6. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, aki más tantárgyakból 4-es meg 5-ös, annak matekból is összejön a 25%. Az úgyse fontos tantárgy a továbbtanuláshoz, csak át kell csúszni, nem? Ne rettegj tőle, hanem vegyél elő 3-4 régebbi feladatsort és csináld végig.
2018. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bátorítást, a matekkal sajna mindig problémáim voltak, és amúgy a matekmindenkinek(matekoázis) oldallal tanulok, ami jó, és sokat segít, de magamtól még mindig nem tudok rendesen megoldani egy feladatot, még elkezdeni csak-csak, de végigvinni...
2018. okt. 8. 19:19
 8/9 A kérdező kommentje:
...és igen csakis olyan szakra jelentkezem, ahol a matek egyáltalán szóba se jön!!
2018. okt. 8. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
nem baj, ha nem csinalod vegig, reszpontszamokat ugy is kaphatsz, csak ne eleve ugy allj hozza, hogy ez neked nem megy,mert ezzel csak a sajat dolgodat nehezited meg.
2018. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!