Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME kötelező a fizika, vagy...

BME kötelező a fizika, vagy elég csak a matek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Félvi.hu azt írja hogy egy kötelező emelt szintű érettségi kell, de azt nem írja hogy milyen tárgyból! Az jó ha matekból középszintű érettségit csinálok és bármiből pl. Magyarból emeltet de fizikából egyáltalán nem érettségizem, mert én úgy látom, hogy az nem kötelező és nem nagyon megy?

2018. okt. 8. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy építész mérnöki.
2018. okt. 8. 20:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelező a fizika. de kell egy emelt.


ha nem nagyon megy a fizika, van egy rossz hírem... a statika, szilárdságtan, rezgéstan, anyagtechnológia mind erősen fizikás tárgy...

2018. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni."

Vagyis, hogy milyen tárgyből, azt az "alábbiakban" felsorolt tárgyak közül tetszés szerint választod ki.


Az alábbiakban pedig az van felsorolva, hogy: matematika, építészeti és építési alapismeretek, építőipar ismeretek

, fizika, magyar nyelv és irodalom, történelem.


Vagyis ha magyarból van emelted, az technikailag rendben van.

2018. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak Kecskemétre járok, és csak gépészmérnökire... De azt mondom, ha nem megy a fizika, akkor NE!

Felvételkor megkerülheted, de az egyetemen nem tudod kikerülni.

Statikai, szilárdságtan tutira lesz. Engem érdekel a fizika, a statika könnyen ment, de a szilárdságtannal már vért izzadtam, mire meglett...

2018. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar emelttel a BME-re? Hova süllyed ez a világ?

Nem megy a fizika, és mérnöknek mennél? Ez most vmi vicc, ugye? Nyugtass meg, hogy megláttad ezt az emelt magyaros dolgot, és csak provokálni akarod a népet ezzel a kérdéssel!

Ha nem, akkor van egy ismerősöm, aki hasonló ambiciókkal, de legalább közép fizikával ment építőre. Eddig kb. 22× bukott tárgyat. Ugye nem akarsz ilyen lenni?!

2018. okt. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Normális fizikatudás nélkül az első félévet nem éled túl. :)
2018. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha nem megy a fizika gondold át, hogy tuti a BME-e a neked való hely.
2018. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
#7-es, helyesbítenék. Gondolja át, hogy mindenféleképpen mérnöknek kell-e mennie...
2018. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!