Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet úgy emelt érettségit...

Lehet úgy emelt érettségit tenni előrehozottként, hogy nem járok semmilyen iskolába, és van érettségim 2 tantárgyból?

Figyelt kérdés
Mondjuk félig van meg az érettségim és jövőre szeretném megcsinálni a másik felét, de idén szeretnék egy emeltet tenni 1 tárgyból, de nem vagyok beiratkozva semmilyen intézménybe. Lehet ilyet?
2018. okt. 15. 20:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve igaz hogy egy nyelvizsga felér egy nyelvi érettségivel, helyettesítheti?
2018. okt. 15. 20:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor előrehozott egy érettségi, ha nincs meg a 12 osztályod, amikor teszed. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy ez rád nem igaz. Tehát nem, előrehozott érettségit már soha az életben nem tehetsz. De bármikor érettségizhetsz bármiből.

A nyelvi érettségit semmi nem helyettesíti.

2018. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs meg, 11 osztályom van, mivel 3 tárgyból megbuktam és csak 2-ből mehettem érettségizni. Ebben a helyzetben lehet akkor előrehozottat tenni?
2018. okt. 15. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ki kell járnod a középiskolát.
2018. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van 12.-es lezárt jegyed a tantárgyból, akkor rendes érettségit tehetsz. Ha nincs, akkor osztályozóval szintén tehetsz érettségit bármelyik iskolában.
2018. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!