Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tehetik ezt meg velünk,...

Miért tehetik ezt meg velünk, és mit tehetek ellene én (közfoglalkoztatás és képzés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves lány vagyok, fél éve dolgozom közalkalmazottként, irodai adminisztrátor munkakörben. Havonta átlagosan kicsivel több, mint 70 000 Ft-ot keresek, ami nem sok, de több a semminél. Hiába van mérlegképes könyvelői végzettségem, rendes bérért sehova nem vettek fel, mert még pályakezdő vagyok.

Nemrég értesítettek a helyi (BAZ-megyei vagyok) munkaügyi hivataltól, hogy köteles vagyok részt venni a novemberben induló képzéseik valamelyikén, úgy is, hogy van fennálló munkaviszonyom. Sajnos kizárólag férfimunkák közül választhattam: lakatos, kőműves, hegesztő, targoncás. Végül az utóbbit választottam, mert azt hallottam, arra van kereslet.

Azt hittem, ez a kötelező képzés, amire én egyébként nem szeretnék járni, mert munkaidőben lenne, utazással is járna, ennek pedig se én, se a munkaadóm nem örülne, a munka mellett lenne, de elmondták a munkaügyi központban, hogy nem: fel kell, hogy mondjak, mert ez csak a 25 év alatti munkanélkülieknek szól. Utána is kérdeztem, hogy nem történt-e tévedés, hiszen én dolgozom, de nem: át akarják képezni a közfoglalkoztatottakat, köztük engem, is akaratom ellenére.


Kérdem én, miért, milyen jogon kényszeríthetik az embereket arra, hogy feladják a nehezen megtalált állásukat, és olyan képzésen vegyenek részt kötelező jelleggel, amihez semmi közük nincsen, és aminek időtartama alatt (6 hónap) kevesebb pénz kapnak és még munkát sem vállalhatnak mellette?

Illetve, van-e valamilyen "kiskapu" ezzel kapcsolatban, amit kihasználhatok, hogy maradhassak a jelenlegi munkahelyemen?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2018. okt. 16. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Tegyül tisztába a dolgokat! Nincs rendes munkád, hiszen közfoglalkoztatott vagy. Ez senkinek nem érdeke, a cél az, hogy rendes keretek között tudj dolgozni. Viszont a targoncás pályát nem ajánlom olyannak, aki el tudott végezni egy mérlegképes könyvelő szakképzést. Ha pont ilyen mnkakörben nem is tudtál elhelyezkedni, talán lenne más pénzügyi munka (bank, biztosító, gazdaságis iskolában/óvodában). Ha viszont tényleg hosszú idán át nem adódik ilyesmi, akkor fontolóra venném az országon belüli költözést, mert különben tényleg targoncáznod kell majd.
2018. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a kiskapu, hogy kivered a balhét! Én ezt tenném az biztos. Ha lenne normális tanfolyam, amiből a későbbiekben építeni lehet, akkor esetleg elmennék, de ezek közül egyik tanfolyamra sem mennék el lány létemre, és mérlegképes könyvelő szakmával. Ezek nem normálisak. Az meg a másik, hogy nem vagy munkanélküli! Kapsz fizetést? Adózol? A munkaügytől kapod a fizetésed? Ahol most dolgozol azt feladnád egy targoncás tanfolyamért? Kérdezd már meg tőlük,hogy ezt mégis hogyan (Jól mutatna az önéletrajzodban, amikor könyvelő munkát keresel...) Figyelj Ne hagyd magad! Ja és még annyit, hogy kérdezd meg mit csinálnak veled, ha nem vállalod el a targoncás, vagy hegesztő tanfolyamot. Kirúgnak? Börtönbe zárnak? Vagy mi? Ez vicc komolyan... Ne hagyd magad, az ott ülő barmot meg küldd el melegebb éghajlatra és hogy szerezzen egy normális szakmát, mert ezek szerint az emberekhez nem ért, sem a munkájához.
2018. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat! Mivel kötelező jelentkeznem és elvègeznem a felkínàlt kèpzést, azalatt nem dolgozhatok, viszont a mostani munkahelyemről elküldhetnek, mert akkor ott nem fizetné az àllam a béremet.
2018. okt. 16. 18:14
 4/5 anonim válasza:
Akkor beszéld meg velük, hogy vársz egy normális tanfolyamra, vagy/és közben keresel másik munkát.
2018. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő írta, ne fogadd el a jelenlegi felkínált tanfolyamokat, mert ez tényleg vicc... Beszéld meg velük, hogy normális, a szakmádhoz köthető tanfolyamot szeretnél, mert az hogy férfinek való munkát végezz később, hát ez nonszensz, ebbe ők sem köthetnek bele.
2018. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!