Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételinél...

Középiskolai felvételinél minél hány pontot kapunk, és hogyan gyűlnek össze ezek a pontok? Mennyi az átlagos pontszám?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, és nem tudom h ez hogy működik. Valaki elmagyarázná?

2018. okt. 16. 18:23
 1/4 zzs01 válasza:

Szia!

Amire mindenképpen kapsz pontot az a 7. év végi és 8. felévi jegyek átlaga(matek, irodalom, nyelvtan,töri, angol).Erre max kaphatsz 50 pontot(ha mind 5-ös).

Az írásbeli felvételire összesen 100 pontot kaphatsz(50 matek 50 magyar).

Vannak olyan középiskolák ahol szóbelin is kell, erre is 50 pontot kaphatsz.

Különböző számoknál felszorozhatják a matek vagy a magyar pontszámodat pl ha olyan osztályba mész ahol több magyart é törit tanulnak a magyar pontszámodat (talán) 1,2-vel szorozzák.

Az átlagról fogalmam sincs, véleményem szerint eléggé gyatra.Gyakorolh sokat és nem lesz semmi probléma.

Én tavaly felvételiztem és ellégé jól sikerült (matek 46 magyar 47 jegyek 50 szóbeli 48)

Szóval hajrá, ha gyakorolsz neked is jól fog sikerülni.

2018. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zzs01 válasza:
* szóbelizni is
2018. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zzs01 válasza:
*2 szakoknál
2018. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!