Folytassam az iskolát?

Figyelt kérdés

20/F


Köszönöm mindenkinek, akik adtak tanácsokat miket vegyek be, mert beteg vagyok. Ha ki is írtam regalab 4-5x ugyanolyan kérdést, bocsassatok meg, pánikoltam eléggé.



Távúton járok iskolába, minden 2 hétben 2x járunk iskolába, az igazgatónő így döntött, mivel 10-en vagyunk csak. Ez az utolsó érettségi év. Már régen túl lennék rajta, csak rosszul mennek az éveim. Adminisztráció a szakmám, a szakmát nem tudom végezni.



Középiskola érettségi nélküli végzetségem van. 3 év a szakma ami már megvan, a + 2 az érettségi év, most az utolsó évben vagyok. Az érettségi +2 év az külön van, nem kötelező tovább menni, középiskola végzetségem van, de érettségi nélkül.



1-2 októberben voltunk iskolaban, kaptunk sok leckét, és hogy 15-16.-án fogunk írni dolgozatokat. Most kellett menni tegnap és máma iskolába, csakhogy beteg vagyok nem tudtam megjelenni az iskolaban. Minden órán írtak dolgozatot, tegnap, és máma is. Eljött az osztálytársam, elhozta nekem a tananyagokat.


Most 29-30.-án megyünk iskolába. Most vegyük ezt úgy, hogy elmegyek 29-30.-án iskolában és regalab 10 dolgozat a nyakamon lesz egy nap. Eddig nem tanultam míg nindennap jártam iskolába, és nem, hogy minden 2 hétben 2x.



Megéri folytatni az iskolát? Szüleim szerint felesleges, mert nem tanulok egyáltalán, és ez igaz. Dolgozok iskolás műszakon gyárban, szóval munkába is jártam, tudom, hogy ez nem kifogás, hogy nem volt időm tanulni, de a pénzre is szükségem van.



Szerintetek fogom ezt bírni? Szerintetek megéri folytatni az iskolát? Mit tanácsoltok?


2018. okt. 16. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Érettségi jó,ha van

Plusz pénzt is hozhat a munkahelyen,ha úgy döntesz érettségi után,hogy dolgozni szeretnél

Ha annyira tanulni nem is akarsz,ha egy minimális szintet teljesítesz és tényleg érdekel az,hogy legyen érettségid akkor az mindenképpen megszerezhető józan ésszel is,ezért érdemes maradni,főleg ha már ennyi évet elszenvedtél.

2018. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja te vagy a felvidéki srác, igaz?


Érettségi manapság már elvárás mindenhol. Egy szóval minimum. Ha még sincsen, akkor sokak szerint legalább egy jó szakmád legyen, amiben elhelyezkedhetsz és jól is kereshetsz.

Ha nincs se érettségid, se szakmád ami érdekel, akkor szerintem csak nagy szerencsével jutsz majd előbbre az életben. Gyári munkára ne alapozz, nem akarod azt csinálni egész életedben. Vagy onnan akarsz nyugdíjba menni?


Azért mert egy vizsga napot kihagytál, nincs vége a világnak. Már 4 évet elvégeztél, szerintem ez az utolsó év már semmiség.

2018. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

21:04: igen, én vagyok a felvidéki srác. Akkor milyen munkát végezzek? Igaz, néha agyamra megy ott a munka, mert körbe-körbe ugyanazt csinálni már hülye maradok. De akkor mégis milyen munkát végezzek? Érdekel a vezetés, de nem voltam meg hosszúton mint 100km.


2 vizsga napot kihagytam, ahol 2 nap 7-8 orank van, és minden órára tanulni. Most ha bemegyek 29-30.-án úgy fognak kergetni engem, hogy nagy lesz rajtam a nyomás. Nem szeretném abbahagyni a sulit, de ha nem fogok győzni ezt az évet, nem tudom mi lesz. Mert munkába is szeretnék járni, mert pénz kell.

2018. okt. 16. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!