Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kell fizetnem a tankönyveket?

Ki kell fizetnem a tankönyveket?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a sulit estin, de abba hagytam. Közben megjöttek a rendelt könyvek, de nem venném át. A suliban azt mondták, ha jön a csekk, akkor is kell fizetni. Tényleg nem lehet visszaküldeni a könyveket?
2018. okt. 18. 09:03
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

Lehet, hogy vissza lehetne, de az iskolának semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy a nyakába vegye az ügyintézést. Te megrendeltél valamit, ők intézték. Kiiratkoztál, miért intéznék neked a "visszacsinálást"?

Értem én, hogy neked ez egy felesleges és valószínűleg nem olcsó kiadás, de nézd egy kicsit az iskola szemszögéből.

2018. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem én, és némi igazság van benne, de azért nem sajnálom őket annyira, nem kevés pénzt fizettem az iskola alapítványba, hogy egyáltalán kezdhessem a tanévet. Köszi a választ.
2018. okt. 18. 10:06
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Vissza tudják küldeni. Mi a fenének vennél meg valamit, amire nincs szükséged.
2018. okt. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül abban egyeztünk meg, hogy átveszem, és saját költségen vissza küldöm a tankönyv ellátónak. Köszi a válaszokat.
2018. okt. 19. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad bepalizni! Azt a könyvcsomagot az iskola rendelte, és nem te. Te nem állsz jogviszonyban a tankönyvellátóval, ezért neked semmit nem fognak megtéríteni! Ha te átveszed, az onnantól kezdve használt könyv.
2018. okt. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Azt a könyvcsomagot az iskola rendelte, és nem te. Te nem állsz jogviszonyban a tankönyvellátóval, ezért neked semmit nem fognak megtéríteni!"


Ez nem így van. A tankönyvcsomagot a kérdezőnek számlázza ki a KELLO és vissza is küldheti nekik az alábbiak szerint:


" Visszaküldeni csak hibátlan, adott évben rendelt, új tankönyveket lehet (a visszaküldött tankönyvekkel együtt kérünk küldeni egy elállási nyilatkozatot, mely tartalmazza a visszaküldött tankönyvek pontos listáját.)


Visszaküldési cím: Könyvtárellátó Nonprofit Kft. Üllő, Budaörs OLK 1000."

2018. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem veszed át nem kell kifizetni, vissza tudják küldeni.
2018. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"vissza tudják küldeni"


De nem akarják, értsd már meg. Az iskola nem akar vele foglalkozni, a KELLO pedig a kérdező nevére állítja ki a számlát és tőle fogják behajtani ha átveszi, ha nem.

Kérdező szépen visszaküldi és be sem kell fizetnie a csekket.

2018. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, már csak abban reménykedem, hogy nem kallódik el a postán, mint annyi csomag. Jó nagy ráfizetés lenne a könyvek ára, plusz a posta költség. Már fel is adtam, mert suliba is azt mondták, hogy idén bekeményít a kello, és kamatostul behajtják a kintlévőséget, sokan várhatnak végrehajtót.
2018. okt. 20. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!