Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyámhivatalhoz milyen szakmáva...

Gyámhivatalhoz milyen szakmával vesznek fel?

Figyelt kérdés
Én a "gyermek és ifjúsági felügyelő és családsegítő aszisztens" szakmát tanulom. Ezzel felvesznek? Ha igen mennyit kb a fizetés? Megéri ott dolgozni?

2018. okt. 19. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor legutóbb láttam ilyen hirdetést, úgy emlékszem diploma kellett. Jogi, tanári... De leginkább az számít, van-e bent ismerősöd. Most lehet, hogy ez sem segít, mert épp nagy leépítés van az államigazgatásban.
2018. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 3 embert is ismerek, aki ott dolgozik, mindhármuknak komoly diplomája van, pl. Állam-és Jogtudományi Karon szerzett.
2018. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a fizetés - pláne ha nincs diplomád. Nekem diplomával 150 körül lenne, nélküle gondolom minimálbértől egy hangyányival több, nézd meg a bértáblát. Azt hogy megéri-e ott dolgoznod, Te tudod.

Szociológus vagyok, ajánlották, hogy menjek a családsegítőbe dolgozni, de nekem annyira nem tetszenek ezek a munkák.

A családgondozók nyakába varrták a gyermekvédelmet is, családgondozóból pedig hiány van - ugyan a legtöbb hirdetésben kérnek legalább főiskolai diplomát, de asszisztensnek felvehetnek.

2018. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
97%
Diplomával 150 körűl ez nevetséges, egy gyárbab is többet fizetnek tanulás nélkül, bár csak ha a gyár kűlföldi innen látszik hogy magyarország mennyire csöves. A diplomát igénylő munkát jóval több pénzzel min. 2x ennyivel jutalmazzák már bakker
2018. dec. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jutalmazhatnák vagy illendő lenne... Csak ahogyan írtad is, a gyártósorokon képzettség figyelembevétele nélkül többet fizetnek. Ez az, ami nem igazságos. Dehát állami intézménynél bértábla alapján dolgozunk és kezdetben csak a garantált bér jár.
2019. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként bizonyos pozíciókra keresnek például Pedagógiai-családsegítő ügyintéző szakképesítéssel is.
2019. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most úgy néz ki oda fogok menni dolgozni ismerős segítséggel. Azaz megpróbálom mert biztos nem egy olyan munkahely ahova mindenki önként és dalolva megy. Ki tudja én is meddig húzom majd. Azonban már lassan 1 éve kínlódok diplomával a kezemben. Kell a pénz meg a tapasztalat is :/ főleg ebben a heppy helyzetben.
2020. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!