Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE TTIK Földrajz szak...

SZTE TTIK Földrajz szak vélemények? Jelentkeznétek rá?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztos nem. Egyrészt sosem érdekelt; a gazdaságföldrajzi része még csak csak, a természetföldrajztól a világból kifutottam. Másrészt azon kevés természettudományi képzések közé tartozik, amit a legnagyobb jóindulattal sem lehet piacképesnek nevezni. Ha neked szíved vágya, és tudod, hogy amit szeretnél csinálni, ahhoz elengedhetetlen, akkor hajrá! De ha nem, akkor, ha a gazdaságföldrajz érdekel, inkább valamelyik gazdaságtudományi képzést válaszd, ha pedig a természetföldrajz érdekel, inkább a földtudományi képzést.
2018. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretnélek kiábrándítani, de én már megbántam, hogy oda jelentkeztem. Sajnos a munkaerőpiacon nem nagyon kell ez a végzettség, sőt nem is tudják sokszor, mit is takar ez... És a szak ahhoz képest egyáltalán nem könnyű, mint amilyen könnyűnek írják egyesek. Amióta megszüntették az osztatlan képzést, rengetegen csúsznak, nagyon kevés százalék végez időben, ez persze nem a szak, hanem a rendszer hibája. Sokan belefáradnak, és nem mennek mesterképzésre, pedig az érne igazán valamit. Ha elölről kezdhetném az egészet biztos másik területre jelentkeznék, vagy egy piacképes szakmát tanulnék. Üdv.: egy SZTE földrajzos.
2018. nov. 18. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
igaz nem SZTE-re járok, hanem ELTE TTK földrajz szakra, de ha teheted nem mész földrajzra, én most fogok végezni, de már rég megbántam, hogy a földrajzot választottam. Elhelyezkedni is kb. lehetetlen vele.
2018. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!