Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Itt mire gondolnak? (Emelt...

Itt mire gondolnak? (Emelt közgazdasági tételtémakörök)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most dolgozom ki az emelt októberi szóbeli tételtémaköröket közgázból (tudom egy kicsit el vagyok késve, de most ez nem erről szól)


Belinkelem nektek a tételtémaköröket:

[link]


Néhányhoz van kérdésem, általában nem tudom pontosan, hogy miről kellene beszélnem.


Ehhez szeretném a segítségeteket kérni.


1.

mit várnak el az állam gazd-i szerepvállalása című témakörben?

egyáltalán mi ez? mert így rákerestem nem adott ki semmi normálisat...

az állam feladatai, funkciója? Vagy mi?


2.

nem monetáris pénzügyi közvetítők

melyek ezek?


3.

A helyi adóknál mik az alapvető fogalmak?

illetve itt az a kérdésem, hogy mondjuk a gépjárműadóra itt ugye nem kérdezhet rá (jó azért tudom hogy van pl ilyen meg példának felhozom, de nem azt kell majd kifejteni ugye?


4.

a számvitel feladatai területei a számvitel szabályozása

itt a számvitel szabályozása a szv-i törvény lenne?


5.

fizetési szla nélküli fizetés. A pénztár, pénzkezelés

a pénztár alatt a házipénztár értetendő? a pénzkezelésbe meg hogy hogy kell a bizonylatokat őrizni?


6.

Adózott eredményről mit lehet mondani?

fogalma és még?


7.

pénzforgalom általános szabályai

mik ezek?

banki titoktartási szabályok (jó mondjuk erről 1 kis bekezdést tudok, de kétlem, hogy az emeltre elég lenne)

mik ezek?


8. Leggyakoribbb szerződések a gazdaságban

mire kérdezhetnek rá pl?


9. Fizetési számlákhoz kötődő kp fizetés

itt mire gondol?


Ennyi a kérdésem, köszönöm ha segítesz!


Amennyiben csak egyre is tudod a választ, akkor kérlek írd le az is segítség számomra!



2018. nov. 1. 15:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!