Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy biológia szak?

Arnold277 kérdése:

Állatorvosi vagy biológia szak?

Figyelt kérdés
Melyiknek mik a nehézségei? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

2018. nov. 1. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Állatorvosi
2018. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosinak szerintem az, hogy 5,5 éves, osztatlan. Ha 3 év után belefáradsz, akkor majdhogynem kidobott idő. És hát ahogy azt gondolni lehet nagy az anyag, és nehéz, de közel sem teljesíthetetlen. :) Jelenleg elég nagy hiány van, így könnyű az elhelyezkedés sok területen: nagyállat, kisállat (főleg itt), élelmiszeregészségügy, lógyógyász egzotikus állatorvos stb..

Bioszhoz nem tudok hozzászólni sajnos.

2018. nov. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 3. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Állatorvosi speciáltabb szak. 5,5 éves képzés, magas bekerülési ponthatár. Ugye konkrétan az állatokról tanulsz és azok betegségeiről stb. Szerintem nagyon szép szakma sok lehetőséggel. Nyithatsz praxist, de dolgozhatsz más keze alatt is. Továbbá rengeteg féle szakorvosi képzésre van lehetőség ha végzel.

A biológia komplexebb, mivel mindent tanulsz a biológiáról, tehát növények, állatok, molekuláris biológia stb. Itt inkább kutatókat nevelnek, míg állatorvosin a gyakorlatiasság van előtérben. Előny hogy 3 éves képzés, és ha nem tetszik válthatsz más mesterre mert sokrétű diplomát kapsz, amivel sok mesterre jelentkezhetsz, viszont az alap magában sokat nem ér. Bekerülni könnyű, bent maradni már jóval nehezebb, viszont az ország majdnem minden régiójában találsz biológia alapszakot, míg állatorvosit csak a fővárosban.

Én állatorvosira jelentkeznék! :)

2019. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha a kutatás-fejlesztés vonz jobban ,akkor gondolom biológus, igaz?
2019. jan. 10. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen területen, de igen, igazából inkább a biológus áll hozzá közelebb, de ugyan úgy állatorvosisként is mehetsz doktori iskolába. Én úgy gondolom, hogy egy állatorvosi doktori iskolában ahol állatokkal foglalkoztok, etológia, stb ott lehet egy állatorvosis diploma kézenfekvőbb vagy biológia mester zoológus szakirány.
2019. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvasom, biotechnológiában a jövő. Ezért gondolom ,hogy akkor genetikára vagy mikrobiológiára érdemes szakosodni, igaz?
2019. jan. 10. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, jelenleg nagyon nagy léptekben fejlődik a biotechnológia, ami pár éven belül (5-10) meg is fog látszódni rendesen. Bár még Magyarországon nagyon nem jellemző, de már itt is elkezdődött a fejlődése.
2019. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. jan. 10. 22:15
 10/10 anonim válasza:
Szia! Ha még esetleg aktív vagy... :) Melyik szakot választottad? Nagyon érdekel, én most állok érettségi előtt.
2021. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!