Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi másodszorra...

Állatorvosi másodszorra reménytelen?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, az érdekelne, ha állatorvosira nem sikerült elsőre bekerülnöm, akkor már biztos hogy nem is bírnám, kibuknék, nem nekem való?!? Sajnos emiatt sok beszólást kapok és ez nagyon elveszi a kedvemet. Sajnos tavaly lusta voltam és nem tanultam eleget, viszont most meg ahogy tanulom újra a bioszt és kémiát tökre értem meg minden, csak az a baj, hogy nekem inkább a dolgok megértése megy könnyebben, nem vagyok túl jó magoló, az segít inkább, ha van logika az anyagban. Én úgy érzem, hogy képes lennék elvégezni, de a környezet (barátok, távoli rokonok)lehúznak, mert nem elsőre sikerült... mit tegyek? Vannak akiket hasonló okokból és képességekkel csak másodszorra vettek fel, de mégis jól teljesít? Tényleg belerokkan az ember lelkileg/agyilag a tanulásba, főleg, ha nem erőssége a magolás? Eléggé depis vagyok emiatt...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 2. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Eszedbe ne jusson nem megpróbálni! Ember, csak azért hagynád veszni az álmod, mert pár gyökér le akar húzni a saját szintjére? Ugyan már, Te is tudod, hogy képes vagy rá, ambiciózus vagy, arra biztatlak, hogy vágj bele!

Sokkal többre mész azzal, ha logikusan tanulod az anyagot és érted, mintha magolnál. Kémiát amúgy sem lehet magolva tanulni, érteni kell, mekkora előny ez neked! Jó, nyilván van, amit kőkeményen be kell vésni, de az meg belefér.

Kívánok sok sikert és kitartást, nagyon jó lesz!

Ja és ne hallgass azokra az emberekre, akik bármilyen negatív megjegyzést tesznek azért, mert nem sikerült elsőre. Ha felvesznek, jönnek majd azzal, hogy úgyis kivágnak. Ha lediplomázol, jönnek majd azzal, hogy úgysem lesz állásod. Ha lesz állásod, akkor vagy úgyis kirúgnak, vagy úgysem leszel jó szakember. Hát kell ez neked? Nem kell hallgatni rájuk, mindig találni fognak valamit. A te dolgod az, hogy magadnak bizonyíts és azzal foglalkozz, amivel szeretnéd. A többieknek meg hagyd meg, hogy megmaradjanak a saját kis szintükön, az nem a te játszmád. A te dolgod, hogy felkészülj, jelentkezz, megcsináld. Ügyesen, szorítok!

2018. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! Ez most nagyon jól jött, mert kezdtem elbizonytalanodni, pedig amióta az eszemet tudom állatorvos szeretenék lenni, csak most ugye nehéz az árral szembe menni... de az amit írtál felrázott, hogy ne adjam fel, amit tényleg köszönök!😊
2018. nov. 2. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, állj ki magad mellett! Hajrá!
2018. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem vettek fel idén,csak néhány ponttal voltam a határ alatt. Nekem szerencsére nem tettek ilyen megjegyzéseket,mint neked,mert biztosan elküldtem volna őket a francba.

Magyarországon szerintem az állatorvosira a legnehezebb bejutni(és nem egyedül vagyok ezen a véleményen),mert nevetségesen kevés a hely,és nagyon sokan szeretnének állatorvosok lenni.

Nekem csak a kémiát kell újraírnom,a biosz jó lett,de ez a két tantárgy egyszerre is megcsinálható.


Hajrá,sikeres felkészülést kívánok neked,szeptemberben találkozunk! ;)

2018. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked is sok sikert!!!😊
2018. nov. 4. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elkövettem azt a hibát, hogy más emberek javaslatára döntöttem és most egy teljesen nem nekem való képzésen vagyok.. elfecséreltem így 1 évet az életemből, így 21 évesen kezdek majd ott, ahol eddig is akartam :D

Szerintem vágj bele, ne hagyd hogy más mondja meg, hogy mit tanulj. Ha neked ez az álmod, akkor kövesd és tegyél érte :)) Én nagyon büszke lennék magamra, ha így tudnám a kémiát meg bioszt mint te! Sok sikert, én is jelentkezek újra februárban ( igaz nem állatorvosira ), ne vegye el más a kedved! Szorítok érted, gondolok rád!:))

2018. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy!😊 És neked is sok sikert!
2018. nov. 6. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!