Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az érettségitől,...

Nagyon félek az érettségitől, attól félek megbukok mindenből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy tárgy van, ami tuti meg lesz: a magyar. Azt szeretem, de szóbelizni fogalmam sincs, hogy fogok belőle, mert csak arra kell 40 tétel, és még ott a többi tantárgy. Nekem nincs választott tárgyam, a szakmai lesz az ötödik, de hülye vagyok a szakmámhoz, nem is érdekel, utálom, és nem is értem, nem tudom, hogy lesz meg. A töri baromi nehéz, állandóan írunk hetente 2-3 ismétlő dolgozatot és most jöttem rá, hogy 0 a tudásom belőle, pedig eddig ötös voltam. A matek szinte 100%, hogy max szóbelin lesz meg, angol tudásom szintén 0, még bemutatkozni sem tudok, mert olyan tanárom volt, aki minden órán csak laptopozott és nem tartott órát(általánosban is egy ilyen tanárom volt, és most gimiben is).

Nem attól félek, hogy max kettes lesz minden, mert biztos, hogy újra kell majd érettségiznem valamikor, meg egyébként sem megyek azonnal egyetemre, attól félek, hogy megbukok. Szégyen lenne kimondani, hogy megbuktam érettségin, és ezért nincs.

Egyébként 3-4-es tanuló vagyok, kivéve szakmaiból, mert abból nagyon rosszul állok.

Mit tegyek? Kérlek olyat ne írjatok, hogy "Tanulj" meg "Tanulni kellett volna." meg "Csöves leszel" meg "Utcaseprőnek jó leszel.", mert ezeket napi szinten megkapjuk a tanároktól

Tényleg olyan nehéz megszerezni a kettest, ahogy mondják?


2018. nov. 4. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig a "tanulj" sokkal hasznosabb válasz, mint bármi más.


Még van időd, ennyi hónap alatt bárki fel tud készülni.

2018. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább tegyél le 3 db tantárgyat +80%ra és esetleg ebből 1-2 emeltet és bunkd el a maradék 2 dbot vagy legalább is minimális energiát feccölj belőjük, ha biztos vagy benne, hogy újra fogod próbálni jövőre.


Majd egyszerűbb lesz 2 tantárgyra koncentrálni mint ha minden egyes tantárgyból javítanod kéne jövőre...


(Amúgy még most sem késő elkezdeni tanulni. Lazán lerakhatod akár mindegyiket tökéletesen. Én tavaly érettségiztem és a szóbelikre összesen 5 napot készültem. Nem is én állítottam össze a tételeimet :D Kb mindenből tökéletes lett a feleletem. Nem olyan nagy dolgok azok a tételek még ha 100 van is.)

2018. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, melyik szakmán


vagy ?

2019. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Informatika.
2019. máj. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!