Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi István Egyetem en...

Széchenyi István Egyetem en szerzett mérnöki diplomával mennyire könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
SZE -n szerzett jármű vagy gépészmérnököket mennyire becsülik/szeretik? Mennyeri nehéz elhelyezkedni jó pozicióba?

2018. nov. 4. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan diplomával teljesen mindegy hogy hol végeztél :)
2018. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy hogy? Keresett szakmák ennyire? Csak mert sok helyen mondják h BME diploma mennyivel jobb
2018. nov. 14. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen keresett szakma mind a kettő, nagyon sok mérnök hiányzik a munkaerőpiacról. Két kézzel kapkodnak a mérnökök után a munkáltatók, bárhol is végzett. Ez tény.


A BME-t azért istenítik, mert a műszaki szakok közül annak van országosan a legjobb képzése. Ez is tény. Viszont az, hogy boldog és kiegyensúlyozott BME-s hallgatóval sem találkoztam, az is tény :D


Összegzés: akármennyire erősebb a BME, bármilyen mérnöki diplomád is van, a munkaerőpiacon tökmindegy lesz, hogy BME-s vagy SZE-s a diplomád :)

2018. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Azt had kérdezzem meg, hogy te is ilyen területen dolgozol? Tapasztaltad ezt?
2018. nov. 17. 18:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem en irtam az elozo valaszt, de megerositeni tudom csak.


3 helyen dolgoztam eddig, es bar en magam a BME gepeszen vegeztem, a kollegaim nagy resze mashonnan jott. A legjobb mernokok, akikkel volt szerencsem egyutt dolgozni, szinte kivetel nelkul mashol vegeztek, szoval folosleges rangsort allitani. Ezt szerencsere a munkaadok is tudjak. Lehet nehany begyoposodott hely, ahova csak BME-s diplomaval vesznek fel embereket, de nem ez a jellemzo. Az elso melod utan pedig abszolut nem az lesz mervado, hogy hol vegeztel, hanem hogy mihez ertesz, es mit tudsz hozzatenni a ceghez.

2018. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1 és #2 vagyok, ahogy az előző is írta: maximum az első munkahelyeden lesz ez bármennyire is mérvadó, utána már teljesen mindegy hogy melyik intézmény neve szerepel az okleveleden, onnan már csak a munkatapasztalat számít
2018. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! Jó olyantól hallani akinek tényleg van tapasztalata. Csak rengetegen azt hangoztatták ismerősök stb hogy a BME diploma mennyire jó, hanyatt esnek egy cégnél ha beadod hogy ott végeztél. Én SZE járműmérnökire járok ezt sem tartom egyátalán könnyünek és szerintem azert szinvonalas de mar kezdtem úgy gondolni hogy "gagyi" diplomám lesz amivel nem tudokelhelyezkedni.
2018. nov. 18. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!