Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem késő 60 éves...

Szerintetek nem késő 60 éves korotokra lediplomázni?

Figyelt kérdés

Eddig annak a híve voltam, hogy mindenki addig tanul amíg szeretne és sosem késő tanulni.

De szerintetek nem késő már a 60?


Van egy csoporttársam akivel jóban vagyok, informatikát tanulunk. A gond, hogy ő nem nappalis, hanem part-time-os, így heti csak 1-2 órára jár be. Ennek az a hátránya, hogy így 6 évre bővül neki az alapképzés, legalábbis ebben az országban így van. Ráadásul kb 5-6 millió forintra jön ki a tandíja, amit feltételezek diákhitellel oldott meg mint mindenki más nálunk. Most 54 éves, és most van az első szemesztere.


Én szerintem had csinálja, meg jól teszi, főleg ha szereti is. De ti nem gondolkoznátok el ezen? Szimplán csak érdekel mások véleménye.



2018. nov. 5. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sosem késő.

Valószínűleg nem ez az első diplomája. Ha meg igen, azzal sincsen semmi.

Attol, hogy egyetemre jár, nem azt jelenti, hogy mindenképp dolgozni akar vele. Lehet, hogy csak érdekli. :)


Remélem en is ilyen 60 éves leszek, hogy még lesz lelkesedésem uj dolgot tanulni. :)


16/L

2018. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célja vele.

Ha sokáig akar dolgozni, akkor az alapképzését kiegészítheti vele, lehet, hogy ezzel akarja elkerülni, hogy esetleg leépítsék:S

Teljesen új terület esetén már 90%, hogy csak hobbinak jó - annak meg elég kemény, de kinek mihez van kedve...

2018. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Élethosszig tartó tanulás, miért is ne? Én híve vagyok ennek, szerintem nincs olyan, hogy “túl késő”, ha egyszer érdekli az embert az adott téma, akkor vágjon bele. Sokkal inkább, minthogy kifogásokat keressen! :)
2018. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem késő. Tanulni jó és hasznos, ha olyat tanul az ember ami érdekli.


A születéskor várható élettartam növekszik az EU boldogabbik felén.

2018. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!