Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia és biosz érettségi...

Emelt kémia és biosz érettségire milyen könyvekből készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én már nagyon régen érettségiztem ezért nem tudom,manapság mik azok a könyvek,amik ajánlottak.Kérlek benneteket segítsetek,mik azok a legjobb tankönyvek és/vagy felkészítő könyvek,amiből hatékonyan fel lehet készülni és mindent tartalmaz nagyjából ami érettségin előfordulhat.Mennyiség nem gond.

Középiskolai tankönyvek is érdekelnek a 4évről,mik a legjobbak.

Nagyon köszönöm előre is!



2018. nov. 7. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem felvettek orvosira Pesten, ezekből készültünk gimiben 2017-ben:


Biosz: Maxim kiadós tankönyvek,

Vargáné Lengyel Adrien, Juhász Katalin Biológia érettségi felkészítő könyve (zöld)


Kémia: Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából (végiggyakorolni a feladattípusokat a feladatsorok alapján)


A kémiás megvan még, ha pesti vagy, odaadhatom

2018. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is régebben érettségiztem, de most ősszel újrapróbáltam a bioszt (kemiat majd tavasszal)

Biosz: Először Gál Béla Mozaikos tankönyveit tanultam meg (3db kék színű), mivel ez volt meg otthon. Viszont ez szerintem elavult, nem fedi le teljesen a követelményrendszert, de az ábráit nagyon szerettem.

Aztán megvettem a Mándicsféle Biológia könyvet (idén adták ki, egy kötetes). Ez nagyon tetszett. Követelmény alapján ment, érthetően elmagyarázott mindent. Több benne a szöveg, de szerintem megéri elolvasni.

Juhász Katalin vázlatos zöld könyvét én csak szóbeli előtt két nappal olvastam el. Szerintem kezdőknek, ahhoz hogy valaki megértse, kevés, viszont nagyon jó ismétlésnek. Plusz tele van idegen szavakkal, ami szobelihez elonyos, de megerteshez nem biztos hogy a legmegfelelobb.

A lényeg az, hogy a követelmény alapján haladj, úgy nem tudnak olyat kérdezni, amit nem tudnál. Illetve fontos az előző érettségik megoldása. Szinte mindegyik ugyanarra a tematikára épül. Sok az ismétlődő feladat, amit így be tudod őket gyakorolni. Én az első három év kivételével az összeset megcsináltam az idegennyelvűekkel együtt.

Vettem egy rakat gyakorló feladatos könyvet, de egyikhez sem nyúltam hozzá végül, max csak kinyitottam. Lehet van hasznuk, de szerintem máshogy teszik fel bennük a kérdéseket, és engem ez csak összezavart meg idegessé tett. Szóval hagytam.

Én három hónap alatt készültem fel az érettségire, nagyon intenzíven ezekből a könyvekből, ezzel a módszerrel. Írásbelim így lett 86%-os. (Szóbelin meg ma voltam :D )

Kémiából tavasszal megyek újra szintén több év kihagyás után. A Villányiból, az Ötösöm lesz kémiából, illetve a Mozaikos 11-12 könyvból (meg ha addig találokn valami jobbat, akkor abbol, de nem nagyon telített a piac...) fogok felkészülni ugyanezzel a módszerrel.

Lényeg ami lényeg, legyen meg a kellő szorgalmad, illetve csinálj időbeosztást! Egyszerre két tárgyra koncentrálni nehezebb, de megoldható. Sok sikert! :)

2018. nov. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat,sokat segitettetek!

Vettem kozben nehany konyvet de ezeket is beszerzem.

Viszont kemia helyett vegul a fizika mellett dontottem,de nagyon kedves,hogy felajanlottad.

2018. nov. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!