Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális hogy elment a kedvem...

Normális hogy elment a kedvem ettől? Lusta lennék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén vagyok végzős alapszakon. Az alapszakom mellé kellett egy minort felvennem. Az alapszakommal nagy gondjaim nem lennének, több olyan óra is van ami mondhatni érdekel meg nem lennének olyan rosszak a jegyeim sem. A minoromat viszont egyre kevésbé bírom, vagy eleve nem érdekel az anyag amit tanulni kell, vagy lehet hogy érdekelne de elmegy a motivációm mert sok már nekem. Minden héten van zh, van hogy nem is egy, van amiből minden órán, van amiből miden második. És nyilván ezek az alapesetek, ehhez jön még néha még több. Persze beadandók is vannak, csak azok nem minden héten. Meg a minoromon több könyvet adnak fel mint az alapszakon, de az hogy feladják, az nem baj de zh is van belőle minden héten és erre is sokat stresszelek mert van hogy kis apró vackokat kell tudni. Szerintem ha nem lenne ez az állandó számonkérés, nem menne el így a kedvem. Néha már bánom is hogy ezt vettem fel minornak, mert szívesen tanulnék valami másabbat vagy van olyan szak ahol ugyan kell tanulni de szerintem kevésbé lenne stresszes de most már nem akarnék váltani. Közben tdk-ra is fogok menni, szóval az is elveszi az időm azt viszont szeretném mert érdekel a téma. Csak úgy érzem már nagyon fogy a türelmem meg egyre jobban stresszes-ideges vagyok az állandó zhk meg kötelező olvasmányok minden hétre, meg estig tanulás/órák stb. miatt.


Normális hogy az állandó számonkérés miatt utálom már a tantárgyakat meg mindent?


2018. nov. 8. 12:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az egyetem a tanulásra van de úgy érzem hogy nekem túl kevés időm van igazából pihenni és sok már nekem ez hogy vagy órám van estig vagy tanulni kell estig. Meg ha elmegyek délután valahova, akkor attól jobban kitolódik estére a tanulás de én nem vagyok éjszakai bagoly. Viszont muszáj napközben kikapcsolni is és sehogy nem jó, akármelyiket csinálom nappal vagy este.


Az alapszakon is kell azért tanulni, de ott nincs ez a stressz rajtam mert minden ennyi zh.


Ha hétvége van, akkor is részben a tanulásra megy az idő, ha van valami szünet, akkor is kell valamire készülni. Szóval nincs 2 napom amikor csak pihenek. Elutazni sose szoktam sehova, pedig az is nagy vágyam de nem lehet. Bulizni nem járok de nem is vagyok olyan.

2018. nov. 8. 12:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha hosszú lett de legalább kiírtam magamból. Egyébként ez a félévem főleg ilyen durva, eddig is ezt a 2 szakot csináltam és az eddigi félévek a minoron se voltak ilyen rosszak. Nem volt ez az állandó számonkérés, még ha fel is adtak valamit meg talán érdekesebbek is voltak az órák. Szóval csak most kezdek ott tartani hogy nem bírom meg nem érdekel.
2018. nov. 8. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!