Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Az ápoló alapszakra kell kémia tudás?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kémia, ápoló

nov. 8. 21:30  Privát üzenet  

A válaszok
Valamilyen szintű mindenképp kelleni fog, hisz lesz gyógyszertan stb. De mivel nem kötelező az emeltszintű érettségi, ezért nem hinném, hogy egy alap tudás ne lenne elég. A többit majd megtanulod az egyetem folyamán.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont nov. 8. 21:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik erre a szakra jártak. De köszi a válaszod, én is így gondoltam. :)

# 2/5Időpont nov. 8. 21:35 Privát üzenet
Pici kémia van de még középiskolás szintnek se mondanám.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont nov. 10. 20:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Te milyen szakos vagy?

# 4/5Időpont nov. 11. 10:13 Privát üzenet
Én középsulis vagyok eü tagozatos én érettségivel együtt kapom a szakmát.De semmi kémiát nem tanultunk pedig van jó pár szakmai órám. Megaztán gyakorlaton volt egy új ápoló aki megkérdezte "mi az a Nacl" na szerintem ő se tanulhatott sok kémiát :D

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont nov. 12. 09:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ápolás és betegellátás egyetemi szakon mennyi és milyen szintű a matek?
Milyen szintű kémiatudás szükséges ahhoz, hogy valakiből képzett ápoló lehessen?
A Semmelweis egyetem ápolás és betegellátás (ápoló) szakára érdemes jelentkeznem 0, azaz nulla biológia, nulla kémia, és nulla fizika tudással?
Egeszsegugyi alapismeretekbol vagy kemiabol konnyebb az emelt szintu erettsegi?
Ápoló szak?
Egyetemi ápoló szak érdekelne. Biológiából jó voltam, de kémia nem volt a kedvencem. Mennyire megy bele a szak egyes tantárgyai a kémiába? Sok képletet kell tudni felírni? Melyik a mumus tárgy?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!