Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ápoló alapszakra kell...

Az ápoló alapszakra kell kémia tudás?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen szintű mindenképp kelleni fog, hisz lesz gyógyszertan stb. De mivel nem kötelező az emeltszintű érettségi, ezért nem hinném, hogy egy alap tudás ne lenne elég. A többit majd megtanulod az egyetem folyamán.
2018. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik erre a szakra jártak. De köszi a válaszod, én is így gondoltam. :)
2018. nov. 8. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Pici kémia van de még középiskolás szintnek se mondanám.
2018. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Te milyen szakos vagy?
2018. nov. 11. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Én középsulis vagyok eü tagozatos én érettségivel együtt kapom a szakmát.De semmi kémiát nem tanultunk pedig van jó pár szakmai órám. Megaztán gyakorlaton volt egy új ápoló aki megkérdezte "mi az a Nacl" na szerintem ő se tanulhatott sok kémiát :D
2018. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is: nem jó kategóriában tetted fel a kérdést, mert az ápoló alapszak felsőoktatás.

Az érdemi válasz: biokémia, patobiokémia van, valamint gyógyszertan (általános és részletes is). De legelőször az élettannal találkozol, ami minimális kémiai alapok nélkül elég "furcsa" lesz, hiszen ionokról, molekulákról is szó lesz. De ez tényleg nem azt jelenti, hogy tudni kell a középsulis szerves kémiát (mondjuk a biokémiához sokat segítene). Amit leírtam az SZTE ETSZK-ra vonatkozik, ott dolgozom.

2018. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszi a választ.
2018. nov. 22. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!