Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 6 tantárgyból érettségi zek,...

6 tantárgyból érettségi zek, ha megbukok a szakmaiból ami kötelezően választott, akkor nem kapok érettségi bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Rövid sztori:

-proginfora szeretnék menni, ezért van 6. tantárgy infó

-kitűnő vagyok, kivéve szakmai

-rühellem szakmait, és a tanárt méginkább (de ő se szeret engem :D)

-Matekból emelteznék, és márciusban emelt szintű angolt csinálnék

-ergo, semmi kedvem szakmaira pótólni több év anyagát


Leginkább jogszabályra lennék kíváncsi. Úgy tudom, azt olvastam, hogy 4 tantárgy kötelező, egy meg a választott, és ha kettőt választ valaki, akkor egyikből megbukhat. Szóval van erre különjogszabály, hogy szakmai gimiben kell a szakmai érettségi, és ha ugen hol keressem, vagy nem kell szakmai, és ha nek adnák érettségi bizonyítványom oda, nyugodtan reklamálhatnék.



2018. nov. 9. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Köznevelési törvény (2011. évi CXC törvény): "(2) Az érettségi vizsgán a tanuló a következő vizsgatárgyakból ad számot tudásáról:

a) magyar nyelv és irodalom,

b) történelem,

c) matematika,

d) idegen nyelv - a nemzetiségi nevelés-oktatásban részt vevők számára anyanyelv és irodalom,

e) * kötelezően választandó vizsgatárgy, szakgimnáziumban a szakgimnázium ágazatának megfelelő szakmai vizsgatárgy."

Tehát kötelező, anélkül nem kapsz érettségi bizonyítványt. Maximum annyit tudsz csinálni, ha nem sikerül leérettségizni, hogy a későbbiekben elmész egy sima gimnáziumba érettségizni a választható tárgyból, ami ott tényleg választható. De a te esetedben ez egy meglehetősen faramuci helyzet, hiszen neked 5 sikeres vizsgatárgyad meglesz, tehát máshol arra külön vizsgázás nélkül kellene, hogy bizonyítványt adjanak. Igyekezz leérettségizni legalább az átcsúszás szintjén (csak nem vágnak ki), ha meg nem jön össze, fordulj az Oktatási Hivatalhoz a szakmai tárgy kihagyásának lehetőségével kapcsolatban. Fogsz nekik egy kis fejtörést okozni.

2018. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy még most menj át egy gimnáziumba az utolsó félévre plusz érettségire, ha valahova felvesznek.
2018. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nehogy már megbukj
2018. nov. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Informatikai szakgimnáziumba járok, 11-es vagyok. Gondolom, te is szakgimnáziumba jársz.

Kötelező érettségik(infós szakgimnázium):

-Matematika

-Történelem

-Magyar

-Angol(vagy másik idegen nyelv)

Ezek bármelyik gimnáziumban és szakgimnáziumban kötelezőek.

Viszont a szakgimnáziumokban kötelező a szakmai érettségi, ami esetünkben az informatika ismeretek érettségi.

Ennek négy része van:

-Hálózat konfigurálás: Ez általában egy Cisco Packet Tracer feladat szokott lenni IP címzéssel, Router alapkonfigurációval, DHCP beállítással stb.

-Programozás:

Ez a feladat általában tömbökkel való feladat szokott lenni, bár én még nem igazán tanultam programozásból tömböket, ezért nem tudom elmagyarázni. Általában C#-ban szokták elkészíteni Console Applicationként(de vannak még választható nyelvek).

-Adatbázis:

SQL-ben történik. Nem nagyon tudok erről magyarázni, mivel még csak Accesst tanultunk.

-Webszerkesztés:

Ez szerintem a legegyszerűbb része az érettséginek. Egy HTML oldalt kell megformázni képekkel CSS stíluslappal. Általában Sharepoint Designerben, vagy Notepad++-ban szokták megcsinálni.


Ez középszinten a követelmény.

Hatodik (választható) tantárgynak viszont be lehet választani a sima informatika érettségit. Nálunk úgy van, hogy az informatika középszintet 11.év májusában le lehet tenni előrehozottan.


Amúgy a szakmai tantárgyakat én is egy kicsit szívásnak tartom, pedig a többi tantárgyból én is jó vagyok.

2018. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: jól írtad, de nincs ebben semmi faramuci. Nem kellene, hogy adjanak, hanem meg is adják az öt tantárgyra egy gimiben ősszel, csak akkor nem szakgimnázium érettségije lesz a kérdezőnek. Ennek az is előnye, hogy így ősszel ingyen van az érettségi, mert nincs vizsga, csak jelentkezni kell.


Kérdező, ez a rendszer tényleg nagyon nagy kitolás veletek, de azért ne bukjál meg. Ha proginfóra akarsz menni, akkor képesnek kell lenned átmenni a szakmain is.

2018. nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nincs ok fejtörésre, simán megy.
2018. nov. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"Egy HTML oldalt kell megformázni képekkel CSS stíluslappal. Általában Sharepoint Designerben, vagy Notepad++-ban szokták megcsinálni."


Jó, hogy a sima Notepad-nél többet tud a Notepad++, de az mivel egy tök általános szerkesztő rengeteg dolgot nem "lát", nem segít a kódolásban. Ezerszer jobb a webstorm, illetve, ha majd php is kell bele, akkor a phpstorm.


C#-hoz meg a Resharper-t tudom ajánlani extension -ként (de ezt már lehet, hogy érettségin nem lehet használni). Ezek mindegyike a JetBrains terméke.

2018. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Informatikai szakgimnáziumba járok, 11-es vagyok."

...

"Ez a feladat általában tömbökkel való feladat szokott lenni, bár én még nem igazán tanultam programozásból tömböket, ezért nem tudom elmagyarázni."


Ez azért besz*rás, mennyire elcseszett ez az oktatás. És eddig mi volt? Paintben rajzolgatás, mappa átnevezés?

2018. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!