Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar, Történelem vagy Angol...

Magyar, Történelem vagy Angol emelt érettségi? (légyszi, csak a seggítő szándékúak írjanak)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Szerintetek melyik tantárgyból lenne könnyebb egy 70-80 %-os emeltet tenni? Tapasztalatok is érdekelnének :)


Az éven érettségiztem, viszont akkor még nem tudtam, hogy közelező lesz 2020-tól min. egy emelt szintű érettségi. Jelenleg FOSZ-os vagyok pénzügy számvitelből, 396 pontom volt és 410 (munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatás /ide a töri és magyar érettségi számít/) vagy 428 (emberi erőforrás /ide a töri és angol/) kellett volna a Bsc-hez. Két év múlva szeretnék alapképzésre is jelentkezni, nyelvvizsgám is van.

Fontos tudni, hogy töriből elég gyenge vagyok, és mindkét szak egyformán érdekel, ezért gondolkodom ennyire!



2018. nov. 11. 14:20
 1/6 A kérdező kommentje:
segítő*
2018. nov. 11. 14:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül szerintem az angol emelt a legkönnyebb. Én is emelt angolt csináltam és 96% lett úgy, hogy igazából nem kellett nagyon megerőltetnem magamat. A feladatok sem bonyolultak, mármint nem lehet félreérteni vagy ilyesmi, mert szimpla szövegértés, nyelvhelyesség, hallásértés és szövegalkotás. Én úgy gondolom, hogy a nehézsége sem vészes, mert B2 szint. A szóbeli is gyors és laza volt, inkább egy beszélgetés. Szerintem, ha van nyelvvizsgád is, akkor ez sem okozna gondot. Míg a magyarnál és a törinél már jobban meg tudják csavarni a kérdéseket, ott több a kifejtős feladat is, elemzés stb., valamint a szóbelire is többet kell tanulni. Nálunk a magyart mindig sokan bánják, a tanárok is mindig azt mondják, hogy az nagyon nehéz szokott lenni. A töri mondjuk a többségnek jól sikerült, viszont szerintem az is több készülést igényel, mint egy angol.


Nem tudom, hogy végül hogyan fog majd kinézni a felvételi, ha bevezetik az új követelményeket. Viszont jelenleg úgy működik, hogy csak akkor kapod meg a plusz 50 pontot az emeltért, ha az felvételi tárgy. Így pl. ha a magyar és a töri számít, akkor az angol emeltért nem kapnál 50 pontot. Erre oda kell figyelni.

2018. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját tapasztalataim alapján mondom, hogy az angol talán a legkönnyebb. Én mellette töriből is emelteztem, igazából azt csak meg kell tanulni. Tény, hogy nem könnyű, és sok, de ha pl nincs nyelvérzéke az embernek, akkor ez könnyebb. Nekem a magyar tűnt/tűnik a legnehezebbnek..
2018. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2018. nov. 13. 12:01
 5/6 anonim válasza:
Lehet későn írok, de szerintem is az angol a legegyszerűbb, ha megy! Mert arra egy betűt nem kell megtanulnod, nem kell rá készülni és úgy is simán meg van a 80%. Ha viszont nem megy olyan jól akkor lehet érdemesebb inkább töriből emeltezni mert ott "csak " meg kell tanulni az anyagot. A magyar emeltről azt hallottam, hogy nagyon nehéz, de én csak középszinten érettségiztem belőle szóval nem tudok róla saját véleményt mondani.
2019. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, még mindig aktuális szóval nem írtál későn! :)
2019. aug. 15. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!