Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemen kívül hol...

Orvosi egyetemen kívül hol vannak még szigorlatok?

Figyelt kérdés
Te milyen szigorlatot csináltál? Hogyan készültél rá? Hogyan zajlott? Nehéz volt? Kikészített? Hanyas lett?

2018. nov. 14. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen és főiskolán vannak szigorlatok. Az egy csoportba tartozó tárgyakból egy összevont vizsga.

Amennyivel nagyobb anyag, annyival nehezebb is, illetve természetesen függ a vizsgáztatók személyétől.

Készülni úgy kellett rá, mint a többi vizsgára, hisz a számonkérés módja is ugyanaz volt: előre tételsor volt megadva, abból húztunk és szóban el kellett mondani (adott esetben táblára krétával írni a képleteket és magyarázni hozzá).

2018. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak szigorlatok. Nekem az egyik szakomon (bölcsész) pszichológia (5), antropológia (2), pedagógia (4), a másikon (mérnöki) matematika (3) és kémia (3) voltak. A pszicho és pedagógia nagyon érdekes és talán emiatt könnyen tanulható anyag volt, az antropra 11.000 oldal tudománytörténetet kellett volna elolvasni: felosztottuk, kivonatoltuk és megpróbáltuk ezeket legalább egyszer elolvasni. Gondolom sejthető, milyen sikerrel... :) Szóval itt inkább a szerencsén múlt, hogy az illető pont azt a részt olvasta-e.

A matematika szigorlat írásbeli volt, egy beugró feladatsort, meg egy vizsgafeladatsort kellett megoldani, de ha a beugró nem volt meg, akkor meg se nézték a vizsgát. Ezek valamelyikén a résztvevők 80%-a folyamatosan elvérzett. Gyakoroltam rá, feladatsorokat vettem végig, meg volt némi képletjegyzékem a tollamra karcolva... :)

A kémiára "csak" egy 5 cm vastag kémiakönyvet kellett megtanulni, itt szóbeli volt, tételhúzással. Kidolgoztam a tételeket, szépen kézzel kiírogattam őket írólapokra és ezalatt rögzültek.

2018. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
(Nem minden szakon van. Nálam programtervező informatikán nem volt, se BSc-n, se MSc-n.)
2018. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Nálunk a Miskolci Egyetemen programtervező informatikusoknak is van szigorlata, igaz csak 1db
2018. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Óvodapedagógia (óvonői...) szakon is van, pszichológia, pedagógia
2018. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogon is van par darab :D
2018. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!