Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt így megteheti a tanárnő?

Ezt így megteheti a tanárnő?

Figyelt kérdés

Tehát hétfőn és kedden nem voltam iskolában, mert beteg voltam. Ma bementem iskolába hogy ne legyen több lemaradásom, de még nem tudtam teljesen pótolni (de megbeszéltük a tanárokkal hogy betegség utáni első napon ne harapják le a fejünket ha nem tudtunk még mindent bepótolni)

Matekon meg jött a tanár hogy hétfőn a többiek dolgozatot írtak. Megkérdezte a hiányzóktól hogy miért hiányoztak (sokan hiányztunk, de kicsit sem feltűnően egy egyész barátit társaség is) aztán mondta hogy kérdez mindenkitől hogy lássa hogy bepótoltunk-e mindent. Nem tudtuk, erre kijelentette a tanárnő hogy nem tetszik neki ez és hogy akkor ő most ezt felelet jegynek fogja venni (de előtte nem szólt hogy felelet...) és hogy mindenkinek beírja az egyest, holnap meg menjünk be 0.órára megírni a dolgozatot. DE nem kaphatunk ötöst a dolgozatra, maximum hármast.

Ezt így megteheti?

Kicsit azért zavar hogy én egész nap a wc fölé hajolva hánytam és ezért nem tudtam pótolni, míg a többiek olyan okok miatt nem voltak iskolában, mert ki akarta cseréltetni a piercingjét.

Hogy mondjam meg a tanárnőnek hogy azért ez így nem volt igazságos?



2018. nov. 14. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy ha a tanár így döntött akkor így is lesz
2018. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező ezért van fogadóóra. Szüleidnek mond el mi történt ők meg szambázzanak majd be fogadóórára, és vonják kérdőre a tanerőt, hogy ezt hogyan is képzeli.
2018. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem menj oda a tanárnő elé és ezt így, mint itt, mondd el neki! Nem tud reagálni arra, mit nem mondtál el neki. N34
2018. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem teheti meg. Szólj a szüleidnek, hogy tiltakozzanak hivatalosan. És igazolják a holnapi napodat is.
2018. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha olyan anyagból kérdezne, amit még nem adott le nektek, akkor jogos lenne a felháborodásod.

De mivel hétfőn írták a dolgozatot, ezért nyilvánvaló, hogy olyan anyagból kellett felelni, amit már régebben vettetek, még akkor, amikor te ott voltál, tehát fel kellett volna készülnöd belőle attól függetlenül, hogy hétfőn a wc fölött görnyedtél.

Mert ugye, szorgalmasan készülsz minden nap, és nem egy délután akartál mindent bemagolni? Ugye?

Ha meg igen, akkor magadra vess. Genyóság az első napon feleltetni, viszont ha azt várod, hogy majd mindig hagynak pihenni a suliban 1 hétig, mert 1 napig beteg voltál, akkor még jópár ilyen karót be fogsz nyelni.

Ez van, ha jó jegyeket akarsz, akkor bizony folyamatosan készülnöd kell, nem csak olyankor, amikor tudod, hogy másnap dolgozatot írtok.

2018. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg tüntetést ne szervezzenek a szülők, amiért a tanár kérdezni mert a gyerektől? :D Nagyon el vagytok tévedve.
2018. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
A folyamatos óráról órára történő készülés a középiskolai és általános iskolai tanárok idiótasága. Akinek van bármi magánélete az iskolán kívül, tehát mondjuk sportol, zeneiskolába jár vagy van bármi komolyabb hobbija az nem mindig engedheti meg magának, hogy óráról órára készül. Egyébként én az óráról órára történő készüléknek semmi értelmét nem látom, pedig nem vagyok hülyegyerek, orvosit végeztem orvosként dolgozom és a büdös életbe nem készültem óráról órára. Ez is szintén egy olyan dolog amit a diktatórikus tanerő megpróbál lenyomni a gyerek torkán. Arról nem is beszélve hogy manapság nem ritka napi hét-nyolc tanóra. Ha mindegyikre csupán fél órát készül a gyerek az négy óra, ha emellé nyolc órát volt suliban az tizenkét munkaóra. Kapják be a tanárok, egy gyerek nem rabszolga. Komolyan mondom ezerszer emberbarátabb volt az egyetem mint a gimnázium, mert mentes volt a középiskolai tanárok önkényétől és kicsinyességétől.
2018. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Megteheti.

Azt fogja mondani, hogy ő legkésőbb pénteken szólt a dolgozatról, tehát hétvégén kellett volna rá készülnöd, mivel nem tudtad, hogy hétfőre lebetegszel.


Ha pedig meglepi dolgozat volt a többieknek, akkor örülj neki, hogy neked van előnyös velük szemben és előző nap tudomást szereztél róla.

2018. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
50%

A tanár bármit megtehet, arra is megbuktathat, ha köhögsz órán. Legfeljebb hivatalosan másképp indokolja meg.

Amit viszont szeritnem nem tehet meg, hogy az igazolt hiányzásodat 0. órán pótoltatja. Megkérhet rá, de szerintem te nem vagy köteles bemenni. Ez pedig elég jó alkupozíció lehet, hogy igazságos feltételekkel pótold a dolgozatot, és kitöröld a felelet 1-est.

2018. nov. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

ha hétfőn írtátok a dolgozatot, de te hétfőre lebetegedtél, akkor arra még pont készültél, hiszen nem tudhattad előre, hogy beteg leszel. Abszolút jogos, nem olyat kérdezett, amit nem tanított neked.

Az, hogy a válaszaitokat feleletnek vette, az is jogos, kérdezett, válaszoltál (vagy nem) kvázi feleltél, még akkor is, ha előtt ez nem villogott a tábla felett neon felirattal.

Az egyetlen, ami nem jogos, hogy a dolgozat max 3-as lehet.

2018. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!