Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz feladat ez egyetemen, első évesnek? (Programozás)

Figyelt kérdés

Angol tudás nem árt a kérdés megválaszolásához.


Ez az első félévem, programozni még sosem programoztam. 2 hónapja kezdtünk, most viszont megkaptuk a záróvizsgát, amire van talán 1 hónapunk. A program 80%-át teszi ki ennek a szaknak.


Egy másik tanár aki szintén programozást oktat, azt mondta hogy nem adott volna ilyen bonyolult feladatot első éveseknek, és lehet túl nagy hal ez nekünk.


Szerintetek? Java programozásról van szó, mindent a nulláról kezdeni, majd egy vsoportnak be is mutatni a működését mint egy prezentációt.


"You have been asked to design and develop a computer application for a music concert ticket agent. The system will be text based (no forms or buttons etc.). the system should operate as follows:


The user is presented with the first screen which has a list of 10 music artists e.g. (1) Lady Gaga (2) Ed Sheeran


After selecting the artist the user is presented with a list of 3 locations or dates


After the location or date the user is presented with 5 x ticket types and prices e.g. A class ticket (the front = 180), E class ticket (the back = 100)


After the tickets are selected the party numbers are selected, how many at 12 years and under (%50 off per person) and how many 13 + full price


On completion of the above a full breakdown will be displayed on the screen and a book option will be given


The system must be in a loop so orders can be taken all day, but entering -99 will end the application.


Please note all artists and tickets require a different price (all different please) and customers 12 years or under gat 50% discount. You do not need to save any of the bookings."



2018. nov. 14. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sima ügy. Állj neki és csináld!
2018. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Igazából már csinálom, és a felénél tartok. Leginkább az érdekelt, hogy valóban mély víz-e ez egy olyannak, akinek ez az első szemesztere, mint ahogy a másik tanár állította. De én igazából nem bánom ha egyből a közepéből indulunk, de azért mégis érdekelne.
2018. nov. 14. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közel se mély.
2018. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közel sem mély víz. Csak lehet nehéznek érzed, ha most ismerkedtél meg az OOP-vel. BSc első évében én tetrist írtam, azt is nehéznek éreztem.
2018. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!