Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egész osztály, sőt az...

Szaurusz2012 kérdése:

Az egész osztály, sőt az egész iskola nem tud normálisan tanulni egy fizika tanártól. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A mai napon telt be a pohár az osztálynak mert 9.-23. leckéből írunk 1 napon 1 órában. Semmien féle megértést nem tanusít felénk és néha fenyegetőzik hogy (Idézem szó szerint): vért fogtok izzadni a kettesért. (de ugyanúgy lelomboz mindenkit) Látom te meg fogsz bukni. én vagyok az egyetlen ötös tanuló nála de én se értem amit mond pedig világ életemben értettem a fizikát.(magán tanár miatt lettem ötös) amikor tudtam egy feladatot ami nagyon nehéz volt akkor azt mondta hogy nekem nehezebbet fog adni mert látja hogy értem.(lehet viccelt de nekem nem volt vicces) Barátnőm a szomszéd iskolában tanul. a " vért fogtok izzadni" idézet onnan származik. felvázolom egy óránkat: Beül és elkezdi mondani teljes mértékben (szinte kínaiul gyorsan és monotonul) a körpályán léévő test kifordulásának szögsebessége és a periódus idő reciprokának a... stb (kitalált de értitek miről beszélek) teljes mértékben úgy beszél, hogy mi már ezt tudjuk és megértjük a szakszavakat és elég egyszer elmondani vegigszaladtunk 80 oldalon így és ma dolgozat mindböl (80 óldal=14. anyagrész) 9. esek vagyunk 2,2-es átlagunk van fizikából. tegyük hozzá hogy ö tanitja a természetet és most 1 órán az 5-6 anyagot is hozzá csapja a dolgozathoz tehát ma írunk körmozgás, centri pet, centri fug, lendület, lend, megmaradás, newton 1-2-3, szabad esés, kepler, erő súly súlytalanság, rugó erő, súrlódás, gördülés, tapadás, tömegvonzás, mesterséges égitestek,..... mit lehet tenni minden egyes tanuló velem együtt szeretnénk valahogy leváltani. mit tehetünk?

2018. nov. 15. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először az igazgatóhoz forduljatok, és jobb lene,ha nem ti,hanem a szülők intézkednének. Gondoljátok végig,jogos-e ez, tényleg megérdemli-e. Nekünk volt egy tanárunk,akit kirúgtak. Ő megérdemelte, mert nem tudott tanítani, az egész iskola nem volt megelégedve vele(nem szeretnék kitérni a pontos okokra), ő új tanár volt, de hamar kiderült, teljesen alkalmatlan. Mindenki azt akarta,hogy elküldjék, de az utolsó órán, amire bejött, mindenki kedves volt hozzá,és bántuk,hogy így elbántunk vele, mert szegény pl. ezek után hol kap majd munkát, de mind tudtuk,hogy el se jutnánk az érettségiig,ha maradna. Nálunk minden osztály ellene volt, szerintem ha egy osztály nincs megelégedve, nehéz lesz új tanárt kapnotok, főleg ha az illető tanár régóta ott tanít. Tehát inkább bízzátok a szülőkre.
2018. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán kéne tanulni is valamit, nemcsak a kifogásokat keresni. Mellesleg te még a kettes szintet sem ütöd meg szerintem fizikából, ha olyan badarságokat hordasz itt össze hogy "a körpályán léévő test kifordulásának szögsebessége és a periódus idő reciprokának"...


Mellesleg össze-vissza írkálsz: "vért fogtok izzadni" először azt mondod a tanár mondta, utána meg kiderül hogy a barátnőd. Nagyon zagyva a szövegelésed.


Mellesleg neked a nyelvtannal is komoly problémáid vannak, mert kapásból legalább 8 helyesírási hibát találtam ránézésre...


Úgyhogy mielőtt bárkit is hibáztatnál, szállj magadba, tanulj rendesen. Szerintem még a legegyszerűbb 9.osztályos fizika feladatot sem tudnád megoldani...

2018. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Annak idején nekem is egy fizika tanárral gyűlt meg a bajom:ötös tanuló voltam,de ketteseket és egyeseket osztogatott;és nem csak nekem,az egész osztálynak.Bánom,hogy nem tettem semmit.A helyedben szólnék az igazgatónak.
2018. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tiztázzuk a dolgokat 2. Válaszolo

Direkt oda irtam hogy egy teljesen kulönálló példa amit írtam( ez:körpályán haladó test...) egyébként pont fizikábol vagyok szín ötös és ezért is merem kijelenteni hogy rosz tanár mert tudom és látom és átélem hogy ez a tanár nem bír tanítani. (Magántanárnak köszönhető hogy ötös vagyok)

A vert fogtok izadni dolgot a baratnom olyan ertelembe mondta, hogy a tanár mondta neki elsnézést ha férre értettél. Látom az óriási külömbséget a magán tanárom és a mostani fizika tanárom között (és azt is érzem ha ö tanítana akkor max 2 es lennék ebböl a tantárgybol) a kedvence vagyok a tanárnak en csak a jó érdekében szeretném leváltatni ha kifejezhetem így magam. Pl elmond egy szöveget és még én se értem de utána elmegyek a magán tanáromhoz és kb fél óra alatt megtudom oldani a vele kapcsolatos feladatokat. ( elnézést kérek mindenkitől a helyesírási hibáimért dizlexiás vagyok és nehezen megy próbáltam ügyelni rá)

2018. dec. 6. 20:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy valami mert lefelejtettem a példa (körpályán haldó test..stb) azt pont azért irtam értelmetlennek mert ennyit értek beőlle.
2018. dec. 6. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de már többször is saját magadnak mondasz ellent.


Először azt írod, színötös vagy, utána meg azt hogy


"azért irtam értelmetlennek mert ennyit értek beőlle."


Vagyis eszerint hiába van jó magántanárod, ha nem érted az anyagot.


Valahogy le merném fogadni, ha föladnák egy egyszerű példát, azt sem tudnád megoldani, még hogy te színötös.


Másrészt meg szállj magadba, és ne másokat hibáztass. Az, hogy te valamit nem értesz, az egy dolog, attól más még értheti.


Ha meg nem értesz valamit, akkor lehet kérdezni a tanártól.

Lehet hogy a tanár azért mondja olyan tempóban, mert nem szóltok, ergo ő úgy veszi, hogy minden világos.

Ha pedig nem kérdeztek, azon sem én, sem a tanárod nem tud segíteni.


Másrészt az meg nagyfokú jellemtelenségre utal, ha a tanárnak a háta mögött akartok keresztbe tenni. Micsoda banda...

2018. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azzal mért mondok ellen magamnak hogy nem ertem amit mond? Úgy tanít mindtha mi már tudnánk mindent nem azt mondom hogy hülye mert valószínű hogy okos ember ha egyetemet végzett én csak azt mondom hogy nem tanárnak való. Masik meg nem kell abban kételkedned hogy hanyas vagyok. Én nem aztmondtam hogy nem értem a fizikát hanem azt hogy a tanár nem tudja átadni az anyagot nem tudja megszerettetni velünk a tantárgyat sött ép ellenkezőleg bevágja az egyest szinte mindenért amiert csak tudja.Egyedül vagyok egyébként az osztályba ötösként és 2,2 es az osztály átlag fizikábol.(de a barátnőm osztályában is szintén...meg úgy kb osszes osztályank amiben tanít) Egyébként nem értem ezt a támadós stílust amiben írsz mit tettem ami miatt be kell neked bizonyítani, hogy hülye vagyok a (altalános)fizikához és nem tudok foglamazni? Nem egy véletlenszerűen felhozott kérdést fogalmaztam meg hanem egy régebb óta jelen lévő problémára kértem megoldást.gondolom te is tudod, hogyha ez amit mondok azért van mert rossz tanuló vagyok és utálom a tanárt vagy mert csak nem tanulnak az osztály társaim akkor semmire se mennénk azzal ha azt az eljárást ami a (kérdés is volt) végre hajtanánk szóval nem azzal kellene foglalkozni, hogy milyen tanuló vagyok meg ilyenek hanem a kérdésre válaszolni. A tobbit hagyd rám annyni eszem van, hogyha ez amit irtam nem fedné a valóságot akkor nem vinném véghez azt amit ajánlotok mert csak hülyét csinálnék magamból.
2018. dec. 6. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod szeretni a fizikát, akkor kezdj el Öveges előadásokat nézni, ill. Mindentudás Egyeteme előadásokat.


Ha meg nem akarsz nevetség tárgyává lenni, mint most kérdezőként itt is, akkor hagyd békén a fizika tanárt.



Ha a fizika számításokat nem érted, és gyakorolni akarsz, tudok ajánlani nagyon jó könyveket/példatárakat közép és emelt szinten is, akár egyetemi anyagokat is.



Ha meg annyira bizonyítani akarod a fizika tudásodat, az alábbi egyszerű példát megoldhatod, ez 9.osztályos tananyag:


Mekkora legkisebb n fordulatszám esetén mozdul el a függőleges forgástengelyű, vízszintes forgó körlapon r sugáron elhelyezkedő négyzetalapú h magasságú hasáb, ha a csúszási súrlódási együttható u, a tapadási súrlódási tényező pedig u0? A hasáb négyzet alapja a x a méretű.

Van-e olyan r sugár, hogy a téglatest elcsúszása és felborulása azonos n fordulaton következik be?

2018. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!