Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kitűnő/jeles tanuló vagyok,...

Ha kitűnő/jeles tanuló vagyok, akkor tényleg az életemben nem viszem majd semmire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy nyolcosztályos gimnáziumba járok, idén kezdtem el a 9. osztályt. Tavaly felvételiztem egy másik gimnáziumba, de a matek központit elrontottam, ezért maradtam a 8osztályosban. Szüleim nagyon igyekeztek, hogy iskolát tudjak váltani, de valami miatt semmi sem jött össze. Biztos Isten ezt az utat adta nekem. Már csak 4 évet kell kibírnom ebben a gimiben... az osztályomban. Szüleim mindig azt mondták (ma is "elpapolják" néha nekem), hogy minden iskolában ugyanúgy kell tanulni, és ha kitartó vagyok, meg szorgalmas, akkor simán bekerülhetek egy egyetemre/főiskolára. Minden egyes nap csak erre tudok gondolni, és ez motivál. Sajnos az osztályomban a gyerekek többsége gáznak tartja a tanulást. Zavarják a tanórákat, tiszteletlenek a tanárokkal és persze egymással is. Pont emiatt szerettem volna "elmenekülni" innen.

A mai napon olvasta fel a kémia tanárunk, hogy eddig kinek milyen jegyei vannak, hányasra áll. A névsorban előttem lévő gyerekeknek eléggé...hogy is fogalmazzam...katonás jegyeik voltak: 1; 2; 1... Aztán jöttem én, akinek csak ötösei vannak. Na és ezt ahogy meghallották, elkezdtek stréberezni, meg hogy biztos nincs magánéletem stb... Még a mai napig nem értem, higy az ilyenek miért járnak gimnáziumba. Nem kötelező mindenkinek leérettségiznie. .-.

Ma olvastam egy cikket a kitűnő tanulókról, amiben az állt, hogy egyetemen jók, de a való életben elvéreznek.

Nektek mi erről a véleményetek? Azok a tanulók, akik a kiváló teljesítményre mennek minél jobban rá, akik nem igazán örülnek amiatt, ha becsúszik egy hármas dolgozat, elvéreznek majd, mert az élettől nagyobb pofonokat fognak kapni, mint egy nem jeles bizonyítvány?

Válaszotokat előre köszönöm..^^'



#egyetem #továbbtanulás #gimnázium #diák #főiskola #tanuló #jeles #jeles tanuló #kinűtő #kitűnő diák
2018. nov. 16. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

"Még a mai napig nem értem, higy az ilyenek miért járnak gimnáziumba. Nem kötelező mindenkinek leérettségiznie. .-."


Egy dolog az értelmi intelligencia és a jegyek és egy másik az érzelmi. Ügyelj arra, hogy az egyik ne szaladjon előre a másikhoz képest, mert akkor leszel nagyon okos és írtó idegesítő és ítélkező. Mértékkel mindent, ne másokért, magadért!

2018. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ma olvastam egy cikket a kitűnő tanulókról, amiben az állt, hogy egyetemen jók, de a való életben elvéreznek."


Én is olvastam. Ez statisztika. Gondolom abból indul ki, hogy a jó tanulók többsége erős megfelelési vággyal rendelkezik, illetve végrehajtó szemléletű, kevésbé képes/hajlandó a kockázatvállalásra és a különutas megoldásokra. Utóbbiakra az életben nagy szükség van.


De mivel mondom, statisztika, nem jelenti sem azt, hogy egytől-egyig mindegyik jó tanuló ilyen, és azt sem, hogy a jó jegyek ilyenné tesznek valakit.

2018. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem a kulcsszavakra, elolvastam 1-2 cikket. Hát van benne igazság, de tibiatya-szintű bölcseletekkel van tele, az élet nem feltétlen ezt támasztja alá.


Szerintem ezekben tévednek:

1. Az, h valaki törtető személyiség, az nem függ közvetlen ettől.

2. Nem igaz, hogy a jó tanulók nem értenek semmihez igazán. Ugyanúgy lesz szakterületük, állandó hobbijuk, mint mindenki másnak.

3. Lehet nehezebben kezelik a kudarcot, de kisebb is számukra a kudarc kockázata. A rossz jegyek is gyakran a rossz kudarckezelés következményei: egyszer csak bekerülnek egy negatív spirálba, utána már kényelmesebb beletörődni, mint a kudarccal szembenézni.

4. Valószínűleg kockázatkerülőbbek lesznek, de nagyátlagban ez egyáltalán nem baj. A pénzt így lehet megtartani.

5. "Nem belőlük lesznek a szupertehetségek." Statisztika ezt tudtommal nem támasztjaalá (sőt), és az átlagember nem is szupertehetség akar lenni, hanem csak egy számára élhető életet.


A szociális oldallal talán nem állnak olyan jól, de ez sem általánosító.

2018. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak féltékenyek rád, mert neked sikerül az, ami a többieknek nem.
2018. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

"...a jó tanulók többsége erős megfelelési vággyal rendelkezik, illetve végrehajtó szemléletű, kevésbé képes/hajlandó a kockázatvállalásra és a különutas megoldásokra."

Tetszik ez a mondat. Én is jeles voltam a középiskolában, a fősulin csak négyes. Én is így gondolom hogy úgy megszoktuk az iskolapadban a másoknak és az előírásoknak való megfelelést hogy az életben is ezt akarjuk csinálni a sikerért. Tán mondhatjuk szolgalelkűségnek is. Az iskolapadból kikerülve én is úgy akartam sikeres lenni hogy egy munkaadónak és más elvárásoknak jól megfelelek. Tán az volt a szerencsém hogy az őseim gazdálkodók voltak, tehát akik főleg az államosítások előtt maguknak feleltek meg a boldogulásuk érdekében és nem az államnak, nem a munkahelynek, nem a bankoknak, nem a pártnak. És tőlük eltanulhattam a szükséges individuális, önfejű szemléletet a siker érdekében. A fősuli után ezért nem végeztem semmiféle iskolát, féltem hogy "mégjobban elrontanak" és sikertelen leszek. A sikert a saját fejem után való menés hozta. Ahogy a fenti mondatban a "különutas megoldásokra." kifejezés is utal. Fantasztikus az hogy milyen könnyen és gyorsan lehet elérni nagy sikert ha az ember a saját feje után megy és nem pedig parancsokat követ. Ahogy mások befolyásolásának sem célszrű behódolni. Például ha a tömeg tetováltatja magát, vagy ha mindenki a magas alkalmazotti bérre hajt, attól hogy sokan csinálják nem jelenti azt hogy az a helyes út. Mert lehet hogy egy adott egyénnek meg a tőkejövedelem a járható út.

50/F

2018. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
szinplán irigyek rád mert te tanulsz ,ők meg csak melegedni járnak a gimmibe.te mész egyetemre ők meg nem .
2018. nov. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nettó hülyeség. A sikerhez kellenek szociális képességek is, de igazán nagy karriert tudással és mellé szorgalommal lehet csinálni.
2018. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

>Azok a tanulók, akik a kiváló teljesítményre mennek minél jobban rá, akik nem igazán örülnek amiatt, ha becsúszik egy hármas dolgozat, elvéreznek majd, mert az élettől nagyobb pofonokat fognak kapni, mint egy nem jeles bizonyítvány?

-Nem ez az oka. A jó tanulók "viszik valamire", de akik igazán sikeresek, azok a vezető beosztásúak, illetve cégtulajdonosok. Aki kitűnő, az maximálisan meg akar és tud felelni az elvárásoknak, de az egyáltalán nem biztos, hogy ő jól tud motiválni másokat, jól tud önálló döntéseket hozni. Kizárva természetesen nincs, csak kicsi az esély, hogy valaki két, egymással össze nem függő dologban kiváló legyen. Ahogy az a mondás is hülyeség, hogy a szép nők nem okosak - lehetnek okosak is, csak nincs összefüggés a szépség és az okosság között, így aki egyikben kiváló, kis eséllyel lesz kiváló a másikban is.

Szóval a nem kitűnő tanulóknak ugyanúgy minimális esélyük van rá, hogy gazdag cégvezetők legyenek - de belőlük jóval több van, így a gazdag cégvezetők közülük kerülnek ki. De a nem kitűnő tanulóknak jóval kisebb az esélyük, hogy viszonylag jól kereső beosztottak legyenek. Nem lesz belőlük orvos, csak gázszerelő. De ettől még vihetik nagyon sokra, ha...

2018. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne nyafogj a jelenlegi gimid miatt, nem tudnak lehúzni ha nem hagyod magad. Keeepzeld a legtöbb gimiben ugdanilyenek a diakok. En is gimibe jartam, de az hogy tovabb akarsz tanulni, nem azt jelenti hogy mindenből kitűnőnek kell lenni. Nalunk 33 diákból 2 volt csak kitűnő. Sokan meg 3-4 körül, voltak akik bizonyos targyakbol bukasra álltak. Nem is ment mindenki egyetemre, de az érettségit es a lehetőséget megkapták ra az élettől. Sz;rd le hogy strébereznek, tudom nehéz, de csak magadnak tanulsz. Plusz 14 eves vagy ember. Xd Mégis
2018. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
*Megis mit varsz a korodbéliektől? Ilyenkor még sokan nem tudnak lekattanni a temarol amivel tudjak szekalni a másikat. Mint mondjuk hogy téged strebereznek. Makd később jobb lesz. Kapd ossze magad es szerezz inkabb barátokat.
2018. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!