Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek orvos a nulláról?

Lehetek orvos a nulláról?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk fel vidékről, ahol egy elég rossz suliba jártam. Most, hogy felköltöztünk, végre felvehetem a kémia és biologia fakultációt. De az csak jövőre lesz, és idén kb semmit nem tanulunk mert az osztályból senkit sem érdekel, és a tanar kb “feladta”. De jövőre leszek tizenegyedikes, szóval van meg ezen kívül két évem. Ha abban a két évben nagyon sokat tanulok, és ugyan kb nem tudok semmit, de elképzelhető, hogy sikerül felkészülnöm mindenből és felvesznek? Akik már az orvosira járnak, szerintetek az anyag megtanulható 2 év alatt a nulláról?

2018. nov. 21. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Középiskolás fejjel nehéz elképzelni, hogy fú, egy egész érettségire felkészülni simán fel lehet nem hogy 2 év alatt, fél év alatt is. Mert amúgy egyetemen pont ez fog történni. Optimalis esetben, tehát ha tanulsz rendszeresen, akkor van 15 heted plusz pár hét vizsgaidőszakod megtanulni hasonló meg még nagyobb mennyiségű anyagokat. Rosszabb esetben még kevesebb.


Szóval persze, gond nélkül meg lehet csinálni. Ami fontos inkább, hogy megfelelő tankönyvekből tudj tanulni, illetve ha kérdésed van, tudd kitől megkérdezni.

2018. nov. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. nov. 21. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, bőven.
2018. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 21. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik volt osztálytársam körülbelül ennyi idős korában találta ki, hogy márpedig ő orvos lesz, nem volt jó tanuló, igazán azok a tárgyak sem mentek neki, amik az érettségihez kellettek, mégis belehúzott, nagyon meg akarta csinálni, és bár elsőre még nem, de egy év kihagyás után felvették, úgy tudom jól halad vele.

Ő tehát kb. 3 év alatt csinálta meg végül, de neki tényleg óriási elmaradásai voltak, szerintem simán meg lehet 2 év alatt is. Az emelt érettségik anyagát nagyrészt úgyis a fakultáción veszitek, azt meg mindenki most kezdi.

2018. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) minden egyes komment olyan sok reményt ad:)
2018. nov. 22. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán.

Tanulj meg tanulni, ahogy fentebb is írták. Ha látják, hogy van célod, segíteni fognak!

2018. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!