Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan javítsak matekból?

Hogyan javítsak matekból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég rosszul áll a szénám matekból, 2-esre állok, és 11.-es vagyok, és jó lenne év végére legalább 4esre felvinnem magam. Annyira igyekszem, és mindig úgy érzem hogy értem, szorgalmasan csinálom a beadandókat, és többnyire jók is szoktak lenni, de a dolgozatnál valamiért sosem sikerül, mindig olyan példákat kapok amit pont nem tudok megcsinálni, és egyszerűen nem értem hogy mit csinálok rosszul. Van valami tippetek? ( a magántanáros tanácsokat hagyjuk, tavaly jártam 3hoz is és egyikkel sem tudtam 2esnél jobbat írni, már nem járok mert felesleges pénzkidobás, ugyanis 2est magatól is összehozok)

Köszi előre is



2018. nov. 24. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ám jó magántanárt kifogni! Azért ne add fel a keresést szerintem. A matektanárod nem tud segíteni magában, vagy másik matektanár a suliból? Mi középsuliban összeültünk páran aznap amikor kevés óránk volt, és aki jó volt matekból az elmondta nekünk, gyogyósoknak amit nem értettünk.
2018. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik témakörnél jártok?


Az az alapvető probléma, hogy „azt hiszed, hogy érted”, mert ha tényleg értenéd, akkor csípőből menne minden. Valószínűleg a sablondolgok jól mennek, de addig nem tudsz eljutni, hogy azokat használni tudd; tipikus példa erre, hogy az egyenletmegoldás viszonylag könnyedén szokott menni mindenkinek, de a szöveges feladatok megoldása pedig szinte nem megy, mert nem tudják felírni az egyenletet, amit már meg tudnának oldani.

2018. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most a logaritmusoknál járunk, előtte az exponenciális egyenleteket vettük, de úgy érzem azt a dolgozatot is elrontottam, eleinte tök jól ment, aztán már a kiemelésnél valahol elcsúsztam és totál pánikba estem, elkeseredtem, és az utána lévő feladatokat sem tudtam megcsinálni. Elegem van, hogy mindig ezt történik.
2018. nov. 25. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, pánikba estél. Lehet, hogy ez a kulcs az egészhez. Nem tudok jobb módot a magabiztosságra, mint a rutint, a gyakorlást. A kerékpárral is el lehet esni, ha félünk az eleséstől,de egy idő után már olyan jól megy,olyan egyszerű, mint a gyaloglás. Ennyit tesz a rutin.

Talán még több feladatot kellene megoldanod, nem csak azt, amit a tanár ad. Jó lenne, ha a feladatok megoldását meg tudnád nézni utólag.


És gondold át, hogy tényleg érted-e az anyagot. Azt hiszem, erre van egy jó módszer: képzeld el, hogy el kell magyaráznod az éppen frissen tanult anyagot 2 évvel fiatalabb tanulónak. Ha úgy érzed, hogy könnyen menne a magyarázat, akkor tényleg értesz mindent. De ha nem, akkor mélységében te sem érted még igazán. Ez azért van, mert akkor értünk valamit, ha képesek vagyunk leegyszerűsíteni, nagyon egyszerű, elemi darabokból újra összerakni.

2018. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!