Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken mennyire közvetlen...

Egyetemeken mennyire közvetlen a kapcsolat a tanulók között?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy általános iskolában 15-20 ember 8 éven át össze van zárva, minden órára együtt mentek. Középiskolában is kb ugyan ennyi ember 4 éven át van együtt, az estek 85%-ban ugyan arra az órákra jártok.


Ez idő alatt kialakulnak kapcsolatok mint barátság, pajtás, haver, vagy csak ismerős a későbbiekben.


Nem járok még egyetemre, de azt látom, hogy kb 100 ember egy teremben, és mindenki össze vissza jár órákra, szak, meg kedv függvényében.

Itt akkor ilyen személytelen az egész? Hogy elsétáltok egymás mellett az a 3-5 éven keresztül?



2018. nov. 24. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
4-5 lány van, akit közelebbről ismerek, és nagyjából (látásból) ismerem a szakom többi tagját, 80-an vagyunk. Az egyik szakról van még egy barátnőm, de ennyi. A többi szak diákjai mellett csak elsétálok.
2018. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Mi elég összetartó évfolyam vagyunk. Kb. 100 fő.

Legalább 40-nel jó baráti a viszony.

2018. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 6-8 ismerősöm van, akiket közelebbről ismerek, őket kb. első két félévben ismertem meg (pl. leültünk egymás mellé gyakorlaton), közülük is inkább 3-4 ember, akit barátnak is mondanék.


Ismertem meg újabb embereket azóta, még a barátaim társaságából is, és/vagy szaktársakat, de összességében ennyi. A szaktársak közül van kb. 10-15 ember, akit arcról megismerek, esetleg van, akikkel köszönőviszonyban vagyunk, de nem vagyunk összezárva, nem vagyunk közeli ismerősök, nem beszélünk. Közelebbi ismerősökkel vannak olyan órák, amit igyekszünk együtt felvenni, de órákon kívül is találkozunk, akikkel tudunk.


Nem is lenne lehetséges egyébként 300 emberrel kapcsolatot tartani, ráadásul sokan az első félév vagy első év után ott is hagyják a szakot, vannak, akiknek csak simán nem sikerülnek bizonyos tárgyak... a végére talán maréknyi ember marad, akikkel tényleg egyszerre kezdtünk, és együtt is végzünk.


Nem mondanám, hogy személytelen, de kevésbé személyes, mint a középiskola. Ennek megvannak az előnyei és hátrányai is. Kialakulnak barátságok, baráti társaságok, de alapból kevésbé vagyunk egymásra utalva, kevesebb időt töltünk együtt, szóval többet is kell tenni ezért. Ha valakivel közelebbi viszonyt akarsz ápolni, elkerülhetetlen, hogy zömében órákon kívül találkozzatok, hiszen lehet, hogy egyszer volt, de később nem lesz közös órátok.


Nálunk gyakorlat-előadás párosok vannak, a gyakok kis létszámúak, ott talán könnyebb ismerkedni. Az előadásokon (elméletileg) az egész évfolyam jelen van, gyakorlatilag meg 30-50 embernél többet még nem láttam előadáson, ha nincs zh, illetve nem kötelező.

2018. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minket már elsősként csoportokra bontottak, onnantól kezdve a kötelező óráink együtt voltak. Az előadáson meg az egész évfolyam többnyire.

Szóval nálunk annyira nem volt személytelen, sőt a csoport egy részével legalább olyan jóba lettem, mint a középiskolások közüliekkel.

2018. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem Magyarországon tanulok egyetemen, szóval nálunk nincs ez a vagy járok vagy nem lazaság. (Ha tehetném hogy nem járok be, akkor is bejárnék, főleg ha már elkérték a milliós diákhitelt, ami úgy jön ki, mintha egy nap 25 ezret fizetnék azert hogy tanuljak, 3 évig heti 3-szor.)

És a tárgyak is fixek az adott szakhoz. Ez azért van, mert nagyon nagy a választék a szakoknál, például informatikából van vagy 20 különböző szak minden ágra, míg Magyarországon van 3. (Már 4.)

Szóval eléggé szétoszlik ki merre megy (pl vagy csak hálózat, vagy csak webfejlesztés és 3 évig csak azt tanulod, semmi szakosodás nincs a végén, mert ez eleve az.)

Így a mi szakunkon például csak 15-en vagyunk, és ugyanúgy járunk egyik óráról a másikra mint általánosban :D

Nagyon hangulatos, és eléggé összetartó a csapat. Külön chat csoportunk is van, ott mindig megvitatjuk hogy mikor mit is kell csinálni, és segítjük egymást.

Szemeszter is úgy kezdtük, hogy a kurzusvezető kijelentette, jobb ha összemelegedtek mert 3 évig ugyanígy lesztek.

2018. nov. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tandíj, nem diákhitel*
2018. nov. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


Utolsó: ez tök jól hangzik :D Melyik országban vannak ilyenek?

2018. nov. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!