Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatom témavezetőjén...

A szakdolgozatom témavezetőjének felkérhetek tanárt egy másik egyetemről is?

Figyelt kérdés

Azt a tanárt szeretném felkérni, aki még alapszakos koromban megkedveltette velem a választott témámat. Azóta máhol vagyok mesteren, de itt nincs olyan, aki 100%-ban értene hozzá. Vagyis az egyik egyetemen értenek a téma egyik feléhez, a másikon pedig a másikboz. Ilyenkor mit tudok tenni? Lehet két konzulensem is? Vagy a másik egyetemről egyáltalán nem is kérhetek fel, csak a mostaniról? Utána doktorira szeretnék jelentkezni arra az egyetemre, ahol az alapszakomat végeztem.


Bocsánat, ha kissé kaotikus a kérdés, remélem, hogy azért valaki válaszol. :)


2018. nov. 25. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak lenni külső konzulensi lehetőségek a szakdolgozatnál is, vele beszéled a dolgokat, aztán az ő beszámolóját értékeli valaki a szakod tanszékén. De hogy ez mindenhol így van-e, azt nem tudom, nézz utána a te egyetemed szakdolgozatra vonatkozó szabályzatában.
2018. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, a saját egyetemed szakdolgozatot vezető oktatóját keresd fel, ő biztosan tud adni pontos választ, és ha lehetséges ilyen, amúgy is vele kéne egyeztetned.
2018. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen kell egy belsős témavezető szerintem, meg nem is udvarias a jelenlegi tanszékeddel szemben, ha még a régi tanáraid után sóvárogsz. Tudod a csajok se szokták értékelni, ha az exeddel bújsz ágyba.
2018. nov. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Es ha nem hivatalosan kérnéd fel, csak külön, hogy segítsen?
2018. nov. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy másik egyetem oktatója volt a konzulensem. Külső témát választottam, kellett egy belső konzulens, aki csak az adminisztrációt végezte, a másik meg a külső konzulensem volt, aki ténylegesen segített.
2018. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még csak a mester legelső félévében vagyok, így egyelőre még nem annyira aktuális, hogy máris riadóztassam a tanárokat. :) Azt én is érzem, hogy nem annyira "udvarias", de ha lenne egy belső és külső konzulensem is, akkor ez egy járható út lenne? Vagy ez így okozna valamilyen kellemetlenséget?
2018. nov. 26. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint a fenti párhuzamomat viszem tovább: ha a csajod beleegyezik egy hármasba, akkor az exedet hozod? :))


Persze, hogy jó a külső konzulens, nekem is volt, amennyiben az például az iparág szereplői közül van, azaz vállalattól stb.


De a korábbi egyetemedről konzulenst hívni azt üzeni: ti itt nem vagytok elég jók, kénytelen vagyok máshonnan szakembert hívni.


Én kiakadnék (el is utasítanám a konzulensségedet).

2018. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Szerintem túlgondolod a dolgot. Ha a kérdezőnek személyes kapcsolata van vele, akkor teljesen érthető, hogy szeretné őt felkérni. Ha jó szakember, akkor mit számít, melyik egyetemen tanít éppen? A szakmában amúgy is esélyes, hogy ismerik egymást, segítik egymás munkáját, közös kutatásokban vesznek részt, ugyanis az oktatók sokszor nem korlátozódnak kizárólag egy egyetemre. Az egyetemen azt se tudja senki hogy hívnak, nem fognak sértődőset játszani, még tán pont örülnek is neki, mert akkor a kérdező tanszéke kevésbé lesz leterhelt.
2018. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából pont emiatt dilemmázom én is, mert számomra is kissé furcsa máshonnan (is) felkérni. A témám miatt az lenne az ideális, ha az illető tanár mellett (akivel valóban jó viszonyban vagyok) a mostani tanszékemről is felkérhetnék valakit (két egészen más tanszékről van szó, a témám pedig mindkettő tudományterületet érinti, a korábbi tanáromat a minoromon ismertem meg). Nem tudom, hogy így szívesen vállalnák-e, illetve ez nekik könnyebbséget vagy inkább nehézséget okozna.
2018. nov. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!