Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen beadandóban mennyi...

Egyetemen beadandóban mennyi hivatkozás lehet és, hogy érdemesebb beleírni?

Figyelt kérdés

Szakdolgozat formai követelményei szerint kell írni egy beadandót.


A bevezetést és a befejezést megírtam én.


A beadandó lényegi részéről viszont találtam két forrást, egy cikket és egy tanulmányt.


Úgy illene bele a szövegbe, h a cikkből bemásolok 10-20 sort majd a tanulmány különböző részeiből 3-4x 10-20 sort, majd megint egy keveset a cikkből.

Tehát szószerinti bemásolással is beleillene, de nem egy az egyben az egész forrás, csak bizonyos részei.


Hogy elfogadható ez?

Így, h a különböző részeket egymás után bemásolom?

Ha így akkor minden bemásolt részt tegyek "" közé és minden bemásolt 10-20 sor után írjam oda a forrást?

Ez volna az egyszerűbb.


Vagy a cikkből és tanulmányból vett különböző részeket írjam át a saját szavaimmal és a végén hivatkozzak ezekre?


Előre is köszönöm szépen.

Légyszíves az válaszoljon KI TAPASZTALATBÓL TUDJA, ÉRT HOZZÁ.



2018. nov. 26. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szó szerint ne másolj ki. Írd átfogalmazva a saját szavaiddal és írd valahova, hogy pl. [5] cikk alapján. Utána a végén irodalomjegyzékbe [5] cikknél oda írod hogy milyen folyóiratból van stb. Az 5 helyett persze írd azt a számot ami épp következne, az csak példa volt.
2018. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se szó szerint írd az egészet, egy-egy szó szerinti idézés lehet, de fontos, hogy a te gondolatmeneted is benne legyen.
2018. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ahhoz hogy egy nagyobb témában elmerülj fontos hogy találj róla információt főleg ha fogalmad sincs miről írsz..

de ez nem arról szól hogy össze ollózol valamit más munkájából és hello szia..

Hanem ha eleget olvastál róla lesz egy kép a fejedben miről is akarsz írni hogy vezetnéd be mi a téma és egy egy rövid idézéssel alátámasztod a gondolataid.

2018. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!