Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév, hogyan?

Passzív félév, hogyan?

Figyelt kérdés
ELTE BTK-n vagyok elsőéves tanuló, államilag támogatott szakon. A második félévem passzíválni szeretném, mivel a kiíratkozás most nem lenne lehetséges a félév visszafizetése nélkül. A kérdésem az lenne, hogy a vizsgákra kötelező bemennem? Mihez van kötve a passzíválás? Az ELTE oldalán nem találtam semmi hasznos információt.

2018. nov. 27. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem mész be a vizsgáidra az aktív félévkor ugyanúgy túl kell esned rajtuk. Egyszerűbb most elintézni ezeket, ne később keljen.

Neptunban a félév végén, mikor be kell jelentkezni a következő félévre akkor tudod magadat passzíváltatni. Semmihez nincs kötve . Bárkinek lehet valami olyan oka ami maitt nem folytatja az egyetemet egy darabig. Pl. Külföldre megy, bizonytalan a szakban..bármi.

2018. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Az első félévet még nem kell visszafizetni. Csak ha több félév után hagyod abba!

A vizsgáid még erre a félevre tartoznad. Ha nem mész el, akkor ezt a félévet sem teljseítetted. A passzíválás a második felév regisztrációs időszakában történhet!

2018. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a vizsgaidat felveszed de nem mesz el rajuk automatikusan 3500/vizsgaalkalom amit ki kell fizess. Az elso feev utan illetve kozbeni kiiratkozast egyaltalan nem kell visszafizetni , ha azutan iratkozol ki akkoris csak a tandij felet.
2018. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha passzívra rakod a 2.félévet, és 2019 őszén kiiratkozol, akkor nem kell semmit visszafizetni. Mivel a visszafizetési kötelezettség csak aktív félévekre érvényes. Ha én a helyedbe lennék, és pénzt kérnének azért a vizsgáért, amire nem mentem el, akkor én be nem fizetném. Mit tudnak tenni, behajtóval behajtják? :D

Ha úgyis otthagyod a kócerájt, akkor szarjál rájuk meg a vizsgadíjukra is.

2018. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolso igen behajtjak elarulom Neked kokemenyen. :D

Az unokatestverem is pontosan ezt csinalta es kokemenyen behajtpttak rajta azt az X ezer forintot. Ugyanugy ahogy a tandijat is behajtjak mivel allamis vagy nem az iskolanak hanem az allamnak tartozol ezzel a penzzel.

2018. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!