Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kisebbség rendűségi érzésem...

Kisebbség rendűségi érzésem van, mert nem a BME-re járok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy vidéki egyetem mérnökinformatikus szakára járok.Viszont szinte mindenkitől azt hallom ,hogy semmit sem fogok vele érni,mert nem a BME-n végzem,illetve sokan konkrétan le is néznek emiatt.


Szerintetek mennyire van alapja ezeknek a dolgoknak? Valóban nem sokat fogok érni ezzel a diplomával ha vidéken végzem? Tényleg olyan nagy szám lenne a BME?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 28. 02:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

BME egy nagy múltú műszaki egyetem a fővárosban. Igy sokak azt hiszik a világ közebe.

Ne legyen kisebbrendüségi komplexusod. Ez pont ugyanolyan, mint amikor azt mondják, hogy xy szak semmire nem jó. Vagy mikor egy szakmát lenéznek. Vagy egy embert a foglalkozása miatt.


Hülyeség. Csak tanulj, s ne foglalkozz ilyenekkel.

2018. nov. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Tanulj, és ha van lehetőséged, akkor az utolsó 2-3 félévben menj el gyakornokként valahova dolgozni, a cégek sokkal többre értékelik azt, ha van 1 év munkatapasztalatod gyakornokként(még na nem is náluk voltál), mint azt, hogy az önéletrajzba az szerepel, hogy "BME". De egy kifejezetten jó diplomamunka, vagy TDK is ér annyit, mint egy "jó egyetem"(vagy egy külföldi egyetemen eltöltött félév pl erasmus keretében, bár ezt főleg külföldi multik értékelik).

ui.: 2-3 év munkatapasztalat után, pedig a kutyát nem érdekli már, hogy hol végeztél.

2018. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj kérdező, dehogy is. Nagyon jó egyetemek vannak vidéken is, jaj te. :) BME meg tényleg nem a világ közepe. Csináld végig, és diplomázz le, semmivel sem fogsz kevesebbet érni, mint a drága BME-sek.
2018. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

két lehetőséged van:


1. teret adsz a kissebbrendűségi érzésednek és jól viselkedő ember módjára átjelentkezel szépen a BME-re...


2. normális ember módjára elengeded és lesz@rod, hogy mások mit gondolnak, mindent beleadsz, hogy jobb skilleket szedj fel és sikerre viszed magad, a BME-től függetlenül vidéki egyetetemről indulva...


Üdv,

egy volt BME-s


u.i.:

amúgy meg a BME nem nagy szám, cska sok vele a szop@s...

2018. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát, az van néha, a kisebbrendűségi érzés. (kisebbség rendűség :D a jó humor nélkülözhetetlen az élethez) Bár általában teljesen értelmetlen, olyan, mint a féltékenység. Csak ezt annak, aki érzi, hiába mondják, az még nem a gyógymód. A gyógymód az inkább a bizonyítás (bár az autoszuggesztió létezik, meg lehet próbálni, reggelente odaállni a tükör elé...). Ahhoz meg sajnos idő kell. Egyet ajánlhatok, nem szabad lesüllyedni, és más téren visszavágni, mondjuk, jót röhögni, ha megtudod, hogy a MIT-en végzett kollégát tegnap este kirabolta két csöves az aluljáróban.

Clint Eastwoodot átfogalmazva, kétféle ember van a világon. Az egyik dagonyázik az önsajnálatban, a másik meg a kellemetlen érzést hajtóerőnek használja, tanul, melléolvas, gyakorol, szakmailag a csúcson van.

2018. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbség rendűségi? Talán kisebbrendűségi... De a lényeg, hogy ez full hülyeség, nem az a lényeg, hogy hol szerezted a diplomád, hanem, hogy milyen tudás van mögötte. Egy ilyen szaknál, mint a mérnökinfó, ahol nagyon sok mindent tanulhatsz otthon is, különösen nem érdekes a végzés helye. Gondolj arra, hogy úgy is egy állásinterjún meg aztán a próbaidőn kell megmutatnod mit tudsz!
2018. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha jó vagy abban amit csinálsz akkor semmi értelme ennek.

Nekem is volt kisebbségi érzetem egy picit hogy a Kandón végeztem nem a BME-n, ehhez képest 1 éves munkatapasztalattal annyit keresek amennyit a BME-n végzettek fele soha nem fog, igaz ehhez dolgozok is eleget.

Itt rájöttem hogy jó vagyok a szakmámban és ez számít.

2018. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Informatikusoknál pont nem számít, mert nincsenek valódi laborok, kísérletek, amiket csak az egyetemen lehet megcsinálni.

Képezd magad egyetemen felül is, és minden jó lesz!

2018. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!


Nagyrészt én is egyetértek veletek,viszont úgy gondolom,hogy ez nagyrészt élethelyzettől is függ.Ugyanis én a későbbiekben szeretnék majd Budapesten elhelyezkedni,ahol kétséges,hogy mennyire is fogják preferálni a vidéki diplomát :( .

2018. nov. 29. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Most jön a Budapest-vidék? :D Még tudok egy párat, ha kifogynál:

- nálad magasabb pályázó (ha alacsony vagy, de ha létra, akkor nálad alacsonyabb)

- nálad elegánsabb pályázó

- ugyanarra az egyetemre járt, de belgyógyászatból nálad eggyel jobb jegyet szerzett pályázó

- ...

2018. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!