Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemények? Pázmány vagy...

Vélemények? Pázmány vagy másik egyetem?

Figyelt kérdés
A Pázmányon néztem a kommunikáció és médiatudomány szakot, de láttam, hogy mindenféle hittel kapcsolatos órát fel kell venni. Nem vagyok hívő és sajnos tőlem annyira távol állnak ezek a dolgok. Aki ide járt, mennyire teljesíthetőek így ezek a tárgyak? Vagy nézzel inkább más egyetemet?

2018. nov. 28. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarnál vallásos egyetemre menni, ha nem vagy hívő?
2018. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert a képzés meg amúgy jó!
2018. nov. 29. 05:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor itt az ideje megtérni.
2018. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Orbitális baromságot mondott az első. Nem kell hívőnek lenned ahhoz, hogy oda járj. Pannonhalmára is kilószámra járnak protestánsok is, ők sem papok akarnak lenni, csak az ország egyik legjobb iskolájában akarnak tanulni. Másodkézből való információk: A komm tényleg jó a ppke-n.

Nem rónak olyan nagy megterhelést az emberre az olyan órák, mint a Bevezetés a katolikus hit rendszerébe vagy hasonlók. Nem kell elhinned amit tanulsz, csak megtanulnod, olvass el pár diasort az általam említett tárgyból és döntsd el, hogy el bírod-e viselni.

2018. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó dehogy írtam orbitális baromságot. Te mondtál orbitális baromságot. Azért hazudsz, hogy egy egyház egyetemére járhass? Hát miféle ember vagy te?
2018. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1 vallassal kapcsolatos altalanosan kotelezo tantargy van. Nem bonyolult,plusz kredit. Semmi egyeb vallasra utalo jel nincs az egyetemben.Vannak lehetosegek pl igy advent kornyeken. De te dontod el elmesz e vagy sem. Tanevnyito misere sem kell menni, teljesen atlagos egyetem,csak ajanlom

Egy pazmanyos hallgato

2018. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom a BTK-n hogy van, én a Pázmányon jogot hallgatok ( még ).

Nekem is az volt az első tapasztalatom, hogy egyházi egyetem révén nem veszik annyira komolyan a "katolikus hit alapjai" nevezetű, amúgy sok kredites, tárgyat.

Ugyanakkor, azt hozzá kell tenni, hogy sok oktató, professzor stb. értékrendjéhez hozzátartozik a katolikus hit, és aszerint oktatnak.

Néha vannak számomra érdekes megnyilvánulások, vélemények, amiket nyugodtan elengedhetsz, mert azt nem követelik rajtad.

Én jövőre másik egyetemre jelentkezek, mert nekem a szak nem tetszik, az egyetemmel egyébként nincs probléma.

A BTK-ról sajnos nincs tapasztalatom :(

2018. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!