Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos szakmárol ill. Az...

Állatorvos szakmárol ill. Az állagorvosi egyetemrőltudnátok írni? (több lent)

Figyelt kérdés

Menyire lehet belőle megélni?

Menyire szabadidő (ha már valaki állatorvos)?

Ha valaki nő, hogy fogadják el?


A tanárok milyenek az egyetemen?

Milyen a légkör?

Menyi egy félév?

Meilyen átlaggal vesznek fel?

A nőket, hogy fogadják el?


Meg ha van vmi ami fonots azt is írjátok le.



2018. dec. 1. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Én őszintén leírom, de le fogsz pontozni, meg a trollok is, de teszek rá!


MEGÉLNI: SOKAN 150-ért állatpatikában végzik.

SZABADIDŐ: Attól függ, hogy hol melózol. Vágóhíd, rendelő,..

NŐ: Semmi gond.

TANÁROK: Rendesek, közvetlenek...van aki túlságosan.

LÉGKÖR: Jó, de tanulni kell.

TANDÍJ: ----

FELVÉTELI ÁTLAG: Most nem tudom. De kemény.

NŐ: Megint? Elfogadják. Főleg, ha csinos.


ROHADT nehéz suli!

A gyakorlat szívszorító:élve boncolás, vágóhíd, menhely, megkínzott állatok,... :(

Mellette melózni kizárt!!!


Megélni pedig nem fogsz belőle! NAGYON SOK az állatorvos.

És sok helyen nem fogadják el külföldön alapban a diplomát, így ha kint akarsz melózni, akkor pótképzés kell!

2018. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes belevágni, ha gazdag a család és/vagy van pasid aki vesz neked egy praxist!


Másképp...vagy orvoslátogató leszel, de akkor egész nagy hajtasz, vagy alkalmazott, akkor nincs hétvége, éjszaka, ünnepnap,...

2018. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én őszintén leírom, de le fogsz pontozni, meg a trollok is, de teszek rá!



MEGÉLNI: SOKAN 150-ért állatpatikában végzik.


SZABADIDŐ: Attól függ, hogy hol melózol. Vágóhíd, rendelő,..


NŐ: Semmi gond.


TANÁROK: Rendesek, közvetlenek...van aki túlságosan.


LÉGKÖR: Jó, de tanulni kell.


TANDÍJ: ----


FELVÉTELI ÁTLAG: Most nem tudom. De kemény.


NŐ: Megint? Elfogadják. Főleg, ha csinos.



ROHADT nehéz suli!


A gyakorlat szívszorító:élve boncolás, vágóhíd, menhely, megkínzott állatok,... :(


Mellette melózni kizárt!!!



Megélni pedig nem fogsz belőle! NAGYON SOK az állatorvos.


És sok helyen nem fogadják el külföldön alapban a diplomát, így ha kint akarsz melózni, akkor pótképzés kell!


Első te melyik évfolyamon vagy? Mert én kicsit másképp látom a dolgokat.

Elve állatovosból hiany van Magyarországon. Az végzi 150-ért patikában, aki úgy állt hozzá az egyetemhez, hogy "csak a kettes legyen meg" és nem szedett össze megfelelő tudást. Az igaz, hogy kevés a gyakorlat, de én pl első éves korom óta járok heti 2x rendelőzni, a nyarakat is kb ott töltöm, és sok évfolyamtarsam is ugyan ezt teszi. Nem azt mondom, hogy hülyére lehet keresni magad, mert nem, és egy rendelőt nyitni is 50 millió forintnál kezdődik. De aki állatorvosi diplomával elmegy 150ért patikába annak valószínűleg ennyi is a tudása. És EU-n belül bárhol elfogadják a diplomát. Plusz nekem több évfolyamtarsam ia dolgozik az egyetem mellett hétvégenként, szóval aki akarja az meg tudja oldani.

A szabadidő tényleg attól, függ, hogy hol és mennyit dolgozol. Ismerek olyat, aki letol heti 5x8 órát és emellett egy másik helyen még heti 4x4-et. De olyat is aki a kisgyerekei miatt csak heti 3x6 órát dolgozik.

Évek óta női többség van az egyetemen, szóval ezzel nem lesz gond. Abból, hogy nő vagy, max akkor szarmazik hátrányod, ha nagy állatokkal akarsz dolgozni de fozikailag nem vagy megfelelő a munkára (ha pl 150centi és 45 kiló vagy).

A tanárok mint oktatók szerintem viszonylag jók. Persze lehetne szervezettebb a dolog, de nekem még nem volt olyan, hogy mondjuk ne tudjak felkészülni egy targyból miattuk. Olyan viszont vagy, hogy kb mindent tud de nem tud jól tanítani, magyarázni, ezen túl kell lépni.

A légkör családiás, évfolyamon belül mindneki ismer mindnekit, ha kolis vagy vagy ott vagy minden egyes rendezvényen akkor meg kg kb a 3/4 egyetemet ismered (persze a külföldieken kívül).

Fizetősen 1 félév 1.150.000. volt amikor legutóbb neztem, ezért az emberek 98%a támogatott képzésen van. A felvin megtalálsz minden hasznos infót a felvetelivel kapcsolatban.

A legfontosabb az, hogy az 5,5 év alatt ne csak arra gyúrj, hogy meglegyenek a vizsgák, hanem arra, hogy jó állatorvos legyél ha végzel. Ha 0 gyakorlatot sikerül összeszedned akkor bizony nem fognak utánad kapkodni a munkaadók. Szerintem mindenképp érdemes már az egytem alatt rendelőbe járni (ha kutya-macska vonalon akarsz mozogni).

2018. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nagy állatokkal nem lenne gond, 7 éves korom óta lovaglok.
2018. dec. 2. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Vicces...17 éves korom óta vezetek, de megjavítani nem tudnám a kocsit.


Hogy jön ide, a lovaglásod???


Ennyi erővel a halakhoz is értesz, mert gyerekkorod óta eszel hekket a Balatonon.

2018. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon is sokat számít a lovaglása. Én pl sosem foglalkoznék lovakkal mert nem ismerem őket, nem tudom, hogy mikor mit fognak csinálni. Volt, hogy a lovardában szóltak, hogy inkább menjek ki mert sunyul a ló de én észre sem vettem. Szóval nagyon számít.
2018. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Arra írtam ablovaglást, hogy a nagy állatokkal sincs gond.
2018. dec. 2. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
"A gyakorlat szívszorító:élve boncolás"- vagy te, vagy én járok rossz egyetemre, ugyanis eddigi évek alatt ilyen még nem fordult elő. Nem értem miért kell ilyeneket írni.
2018. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!