Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten 15. ker. László...

Budapesten 15. ker. László Gyula Gimnázium nyolc osztályos képzésről mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszakat olvastam a fórumokon, pedig a weblapjuk alapján azt gondolnám, hogy korrekt hely, ahol jól tanítanak. Tényleg terror van és idegbetegek lesznek a gyerekek?

2018. dec. 1. 20:25
 1/5 anonim válasza:
Sajnos tényleg rossz iskola. A tanári kar többsége kritikán aluli (tényleg tisztelet a ritka kivételnek). Iskolai programok, lehetőségek száma szinte nulla a kötelezőkön kívül. Hangulat siralmas. Amin lehet, megy a pénzbeszedés. Élesen elkülönítik a gimnazistákat az általános iskolásoktól, legalábbis abból a szempontból, hogy felsőbbrendűeknek tekintik őket és ezáltal magukat a gimisek. Órai fegyelem kritikán aluli. Nem véletlen, hogy a tanárok fő magja a nyugdíjhoz közeli korban van, a fiatalabbak alig egy-két évet bírnak itt lehúzni. Baromi nagy a tanári fluktuáció. És nagyon sokat számít, hogy mennyire simulékony (nagyon finoman fogalmazva) a gyerek, ill. a szülő....
2019. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én oda járok. A tanárhiányon kívül nincs nagy gáz, én nagyon szeretem. Sajnos az ofőnk el fog menni év végén, de még így is maradnak jó tanárok. (Pl.: Böbe néni-matek)

Francia tanárnő is jó, de ő valószínűleg csak ebben az évben lesz... sajnos...

2019. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár most a kötelező farsangon egy kicsit kiakadtam... (ez legyen a legnagyobb problémám XD)
2019. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tudom, hogy későn válaszolok, de hátha valakinek segítségére lesz. Én a László Gyula Gimnáziumban végeztem, így sok tapasztalatot tudtam szerezni. A tanári kar 80-90%-a borzalmas, a saját tantárgyaikhoz sem értenek. Többségük egyáltalán nem segítőkész és vannak olyan tanárok, akik megalázzák a diákokat (már alsó tagozatban is). Nekem a legnagyobb problémám a nyelvoktatással volt, a többi iskolához képest ez semmi. Nem készítenek fel sem a nyelvvizsgára, sem pedig egy egyszerű beszélgetésre (végig ötös voltam, így azt hittem, hogy jó vagyok. Kiderült, hogy nagyot tévedtem). Ha azt szeretnék, hogy a gyermekeiket sikeresen felkészítsék az érettségire, az egyetemre vagy az életre, akkor egy másik gimnáziumot javasolnék. Természetesen van 1-2 nagyon jó pedagógus, de sajnos ez nem elég.
2021. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nem írtál későn
2021. dec. 9. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!