Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csalódott vagyok Magamban,...

Jshdbf kérdése:

Csalódott vagyok Magamban, Van tanácsotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

9.osztályt kezdtem egy gimiben. Általánosban negyon gyengén tanultunk valamit mert mindig rosszalkodtak és nem haladtunk sosem. Itt a gimiben nagyon nagyon sokat kell tanulnom. Általánosba kitünö átlagom volt mindenböl. Itt a gimiben angolbol nagyrészt négyest kapok. Ma képleirást és szerepjátékot kellett elöadni a témazáró miatt angolból. Betanultam sok mindent szórol szora magamtól probáltam előadni. Pár osztálytársamnak ötöst adott pedig az egyik sokat ömmm-özött én meg épp hogy elértem a négyest. Nagyon csalódtam magamban igy és nehezen tudom elviselni ezt.angolon két csoport van a gyengébbik meg az erösebbik csoport. Én a jobbikba jutottam be. A csoportomban én majd az utolsók között vagyok akik gyengébbek a többinél ott.évelejétöl nekem nagyon nehéz föleg h ismétlés lenne az anyag nagyrészt de én nagyon sok újat tanulok. Kétségbeesve irom eztet sajnos, nem tudom mit csináljak.egyszer volt már egy töprengésem hogy sose leszek olyan jó angolbol mint a csoportársaim,., és ez nagyon fáj....



2018. dec. 3. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

És az a 4-es az 5-ös helyett olyan kétségbeejtő?

Azt tanácsolom, hogy légy tovább is szorgalmas, pótold be, amit az eddigi években elmulasztottál és minden rendbe jön. Én bízom benne, főleg, ha Te is bízol önmagadban!

2018. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 9. és a 10. osztály NEM számít bele a továbbtanulásba (ha mennél egyetemre).


De még ha minden tárgyból 2-es is lennél, és az érettségit abból a két tárgyból jól megírod, ami kell a szakhoz ahova mennél, akkor egyáltalán nem is nézik a 4 év alatt szerzett évvégi bizonyítványokat, sőt még a többi tárgyból az érettségit se.


Szóval ne parázz rá.

2018. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 4. 06:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerencsére pont az angol olyan tárgy, amit szabadidődben is fejleszthetsz. Nézz angolul filmeket (lehetőleg felirat nélkül, mert akkor akaratlanul is csak arra figyelsz), nézz youtube videókat, esetleg olvass cikkeket.


Én nyelvvizsgám előtt pl. egy hétig magamban végig angolul beszéltem, akármiről ami eszembe jutott. Ha valami újat "ismételtek" és neked új, akkor próbáld értelmezgetni, tanulgatni. Sajnos az új nyelvtani részeket meg kell érteni, és fontos új szavakat, amit suliban kérdeznek, leülni és tanulgatni. De ilyen feleléseknél szerintem fontosabb a magabiztosság is, és nem feltétlenül a betanult mondatok a legjobbak, nálunk pl. a tanár értékeli, ha megpróbáljuk a saját véleményünket megfogalmazni.


Ha tudsz ilyen "szebb" kifejezéseket használni, az is dobhat rajta, de én egy-egy felelésnél ha betanultam valami jelzőt, hogy ezt használom, akkor megpróbáltam ugyanazokat ellőni minden témánál, nem kellett minden nap magolnom, elég volt néha-néha. Nyelvvizsga-felkészítőn bemagoltam 1-2 kifejezést. Néhányukat úgy ahogy van elfelejtettem, a másik részüket meg folyamatosan használom, mert tetszenek vagy annyit használtam már őket, hogy ösztönösen jön :D


Szókincset tényleg nem feltétlen angolórán fogsz szerezni, sokkal inkább megmarad valami, ha pl. dalszövegeket nézegetsz és tanulgatsz, és utánanézel 1-1 ismeretlen szónak :D


A lényeg, hogy nem kell szorongni ezen, a 4-es is nagyon jó jegy, ráadásul természetesen fejlődhetsz. Kitartást!

2018. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!