Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem lehet bekerülni...

Mennyi esélyem lehet bekerülni így az egyetemre?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, idén érettségiztem. Nem tudtam eldönteni, mi is érdekel igazán, így ezt az évet kihagyom tanulás terén. Rájöttem, hogy a kiskori vágyaimat szeretném valóra váltani, és az orvosi egyetemre, azon belül is a fogorvosi karra szeretnék menni. Mit gondoltok, mennyi esélyem lenne bekerülni úgy, hogy a kémiát és biológiát szinte a 0-ról kezdeném? Illetve milyen tanulási módszert javasoltok?

2018. dec. 4. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 év szerintem bőven elegendő, de azért magántanárt fogadnék, legalább az első pár hónapban, aki segít elindulni. Tanulási módszer? Hát, bioszból inkább elmélet van, azt csak be kell nyalni tulajdonképpen (kivéve talán a genetikát), plusz érdemes előző évi érettségiket nézni. Kémiából viszont számolni kell, sokat, addig ne menj el érettségizni míg meg nem oldottad az 5-ösöm lesz kémiából és a villányi féle feladatgyűjtemény összes feladatát.
2018. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez most adott egy kis biztatást :D Melyik könyvből tudnék esetleg tanulni, amiben egészen az alapoktól a legnehezebb témákig le van írva minden?
2018. dec. 4. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
A mozaikos tankönyveket ajánlom :) bioszból és kémiából is, szuperül tanulható belőle az elmélet.
2018. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom!😊
2018. dec. 5. 00:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Es mit gondoltok, konyvbol onalloan fel lehet ugy keszulni, mintha jarnek kulon tanarhoz?
2018. dec. 5. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit te nem találsz lényegesnek, azt ő lehet hogy jobban kihangsúlyozza. Vannak bonyolult részek, amiket nem biztos, hogy megértesz egyedül. A számolásokban is kell segítség. Szerintem kell a tanár, de készült már fel valaki a nulláról tanár nélkül is, tehát nem lehetetlen, én azonban biztosra mennék.
2018. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ertem,koszi 😃 Akkor egy tanart mindenkepp beiktatok. Bar kivancsi vagyok, hogy ez alatt a par honap alatt lehetseges lenne-e megcsinalni ezt az egeszet
2018. dec. 5. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden csak akarat kérdése :) Ha felvesznek orvosira, akkor az érettségi anyag sokszorosát kell megtanulni nem 1 év vagy pár hónap alatt, hanem akár 2 vagy 1 hét alatt is. Mondom, simán teljesíthető, csak komolyan kell venni.
2018. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2019. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
BEJUTOTTÁÁÁL??? :D
2020. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!