Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME VIK IMSc vélemény?

BME VIK IMSc vélemény?

Figyelt kérdés

Megéri megküzdeni érte? Honnan jönnek a pontok? Többiek hátrányban? Ki lehet esni/ be lehet jutni évközben? Személyes tapasztalatok?

előre is köszi



2018. dec. 4. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Lehet rá jelentkezni az 1, 2, 3 és 4 félévek előtt, ha jól tudom utána már nem. A bentmaradáshoz legalább 4-es átlag kell. Megérni megéri, mert mindent a fenekük alá tesznek. Viszont küzdeni nagyon nem kell érte, mert pont ezért IMSc-sként sokkal könnyebb megcsinálni a 4-es átlagot, mintha nem lennél az. Sőt, vannak akiknek nem is volt meg az átlaguk, mégis felvették őket vagy bentmaradhattak. Ha nincs az etikai értéked ellenére, hogy a kivételezettek között legyél egy nyilvánvalóan esélyegyenlőtlenségre alapozott rendszerben, akkor abszolút megéri.
2018. dec. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Mitől lesz nekik könyebb?

Bocsi hogy én is kérdezek, de engem is érdekel, gondolkoztam h átmegyek imscre

2018. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Annyi igaz, hogy többnyire a tárgyfelelős/tárgyelőadó vezeti a gyakjukat. Ez sokszor előny, én is voltam többször tárgyelőadónál (nem IMSc) gyakon, és hát volt különbség, de azért nem hatalmas. Azt mondják, hogy az alapokkal kevésbé foglalkoznak, hiszen az előadáson lemegy.
2018. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Amit az előző is említett: az IMSc-s csoportok kapják meg az előadókat, a jobb gyakorlatvezetőket (néha visznek "sima" gyakorlatokat is - akkor a szerencsések ki tudják fogni őket akkor is, ha nem IMSc-sek). Azért ha volt már nagyon rossz gyakorlatod (ahol a gyakvez kb azt se tudja, hogy mik a tárgy követelményei), akkor hidd el, hogy rengeteget számít.

Ezen kívül vannak olyan tárgyak is, ahol más (barátibb) a követelményrendszer. Ilyen volt pl a Fizika2 (infón), ahol az IMSc-seknek a kis ZH pontjaik és a gyakokon megszerezhető szorgalmi pontjaik is beleszámítottak a jegybe. Mi a jegyet tisztán a vizsgára kaptuk, nem vittünk exta pontokat. Szerintem így nekik könnyebb volt jobb eredménnyel teljesíteni a tárgyat. Más tárgyból is voltak nekik "extra pontok", amik vagy beleszámítottak a jegybe, vagy kétes esetben pozitív irányba billentették a mérleget a vizsgán. Olyan is volt már, hogy egy ZH-n olyan anyagot kérdeztek, ami a sima gyakorlatokon nem ment le, de az IMSc-sen igen. Az is megkönnyít az életet, ha mondjuk egy szóbeli vizsgán alapból úgy állnak hozzád, hogy te biztosan okos vagy. Ezen kívül hallottam olyanról, akinek intéztek el extra vizsgaalkalmat, mert nem sikerült egy tárgyat teljesítenie. Egy másik eset, hogy valaki elment javítani egy vizsgára, de megbukott, viszont ezt érvénytelenítették és az eredeti jegye maradt érvényben. Ezen kívül az MSc-re történő felvételin is előnyük van. A felvételi nekik egy kis baráti beszélgetés és az IMSc pontok is beleszámítanak a felvételi pontszámba. A legtöbb tárgyból az "egyszerű hallgatónak" is meg lehet szereznie az IMSc pontokat, de nem mindből (pedig úgy kéne lennie). Ráadásul ha IMSc-s vagy, ezeket kapásból könnyebb megszerezni, mivel a gyakokon szerepelnek olyan példák is, a sima gyakokon meg. Szóval összefoglalva annyi, hogy elég rendesen megy a kivételezés.

2018. dec. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk, villanyon van olyan tárgy is, ahol az előadó olyan pocsék, hogy jó, hogy nem az ő gyakjára jártam...


"Ilyen volt pl a Fizika2 (infón), ahol az IMSc-seknek a kis ZH pontjaik és a gyakokon megszerezhető szorgalmi pontjaik is beleszámítottak a jegybe."


Ez elég erőteljesen ellentmond az esélyegyenlőségnek, miért nem jeleztétek a tárgyfelelős felé? Vagy a TASZ felé?


Nálunk meg volt olyan, ahol az IMSc feladat könnyebb volt, mint az egyik sima - lement a sima gyakon is -, hiába tudtam megcsinálni, a tárgyból nem lettem ötös, így lósz@?t sem ért. :D


A többi, amit a vizsgákról írsz, nekem kicsit gyanúsan hangzik. Biztos, hogy ezek pontosan így, ilyen körülmények között történtek?!

2018. dec. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%
Én nagyon nem értek egyet az elhangzottakkal. Nem vagyok imsc-s, de egy órára járok velük, meg ismerem őket. Kivételezés az nincs, igen általában ők kapják az előadókat gyakveznek, de ez nem a világ vége. Én prog2-ből az előadót kaptam és bár ne kaptam volna annyira rossz volt... Az imsc-s közeg elg megosztó. Attól függ, hogy állsz hozzá az ilyen teljesen infó kattos emberekhez akiknek ez az életük. Köztük nagyon megy a verseny és eszméletlenül benne vannak az egészben, nekem sok lenne.
2019. nov. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!