Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Manapság Mérnökinfós vagy...

Manapság Mérnökinfós vagy villamosmérnök keresettebb?

Figyelt kérdés

Főként ez a 2 irány ami érdekel és azt szeretném megtudni hogy mire elvégeznem az egyetemet szerintetek melyikre lesz nagyobb szükség informatikusra vagy villamos azon belül is főleg energetikai mérnökre, mivel ha ezen az úton indulok el főként megújuló energiával akarok foglalkozni és tudtommal ennek van ilyen specializációja (remélem nem trafáltam nagyon mellé). Melyikkel lehet majd jobban elhelyezkedni és most nem csak magyarországra gondolok hanem úgy egész eu.-n belül.

Nyugodtan lehet anyázni hogy köcsög vagyok és nem akarok itthon maradni de sajnálom nekem fontosabb hogy a jövőbeli családomnak a legjobb körülményeket tudjam megteremteni és ha itt nem kapok hozzá megfelelő munkát ami szeretek is csinálni akkor én nem ragaszkodok egy országhoz.



2018. dec. 4. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Toronymagasan a villamosmérnök a jobb szak, mégpedig azon egyszerű oknál fogva, hogy villamosmérnökként bármikor lehet belőled programozó, de programozóként az életben nem lesz belőled villamosmérnök.


A mérnökinfó szak tanterve elavult, tényleg max. 50%-ban fedi le a valós munkaerőpiaci igényeket, a másik 50%-ot magadnak kell megtanulnod. A villamosmérnökség mellett ugyanúgy megtanulhatod ezt az 50%-ot, és máris előrébb jársz.


Szóval ha ez a kettő a kérdés, akkor gondolkodás nélkül a villamosmérnök.


Az EU-ban is.

2018. dec. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem igaz, amit az előző írt. Én mérnök informatikán kezdtem utána villamosmérnöki msct végeztem. Most a doktorimat csinálom. Azt válaszd kedves kérdező, amely szak a szívedhez közel áll és ahogy látod akár mind a kettőt megcsinálhatod. Viszont villamos után az informatika nehezebb. A programozás egy teljesen külön világ lesz.
2018. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Közelebbről mi nem igaz abból, amit írtam?


Ja, hogy egy mérnökinfó BSc-vel felvettek villamosmérnök MSc-re. Oké. De akkor is volt oka annak, hogy villany MSc-re mentél át, nem? Én arról beszéltem, hogy mérnökinfó diplomával nem fogsz villamosmérnökként dolgozni.

2018. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat is és hogy lenézés helyett hozzáértő emberek releváns véleményét kaptam
2018. dec. 5. 22:18
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
77%

Nem egyszerű válaszolni. Azt tudni kell, hogy a villamosmérnöki a legkomplexebb, legszerteágazóbb mérnöki tudomány. Olyannyira, hogy az informatika az a villamosmérnöki tudományból fejlődött ki. Én azt mondanám, hogy az informatika az a villamosmérnök egy speciális részterülete. Ugye az IEEE mond valamit? Na, ők villamosmérnökök.

De hasonló az energetikai mérnök is, csak az ugye más részterületből fejlődött tovább.

Szóval az a helyzet, hogy a villamosmérnökinek van rengeteg részterülete, specializációja, leegyszerűsítve (és torzítva) van az erősáram, és van a gyengeáram. Na, az infó, a programozás, a hálózatok, a beágyazott rendszerek is egy-egy gyengeáramú részterület/szakirány. Az információs technológia, az IT pedig pár évtizede önálló életre kelt, és megjelent önálló szakként is.

Tehát döntsd el, mit szeretnél. Ha a nagy területet, a komplexet akarod megismerni, és utána szűkíteni, specializálódni, akkor villamosmérnök. Ha kihagynád a szélesebb mérnöki alapozást, és speciálisan az információs technológia érdekel, akkor pedig mérnökinfó (de mérnöki/fizika tárgyaid ott is lesznek, csak kevesebb).

Ezért van, hogy a villamosmérnök a szélesebb alap miatt picit könnyebben mozog később, univerzálisabb a tudása.

A mérnökinfós specializáltabb, szűkebb. A proginfó pedig méginkább speciális, ott a mérnöki/fizikai alapokat teljesen elhagyják.

2018. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!