Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 oldalas műelemzés. Hogyan?

5 oldalas műelemzés. Hogyan?

Figyelt kérdés
Egy regény egy fejezetéről kell elemzést írnunk öt oldalban. Eddig csak egy oldalas, öt bekezdéses elemzéseket írtam novellákról vagy rövidebb regényekről, emiatt nem tudom, hogy egy fejezetről (úgy, hogy a könyv további tartalmáról fogalmam sincsen, csak nagy vonalakban) mit kellene írnom ilyen terjedelemben. Azt az utasítást kaptuk, hogy emeljünk ki egy témát és arról írjunk, ami rövidebb elemzéseknél könnyen ment, de nem tudom, hogy egy témát hogyan lehet ilyen hosszan kifejteni. Ha több nézőpontból is meg lehetne közelíteni, írhatnék szimbólumokat, különböző értelmezéseket stb., akkor úgy könnyebb lenne, de így nem egészen tudom. Használhatunk forrásokat is, találtam is egy csomót, de mind vagy több fejezetről ír egyszerre vagy pedig többféleképpen közelíti meg a művet és több témáról ír. Az nagy baj lenne, ha több dolgot írnék bele és azokat összekapcsolnám? Vagy igazából fogalmam sincsen, hogy hogyan kellene nekiállnom, az esszé felépítésével van inkább gondom, mert nem tudom, hogy hogyan kell.
2018. dec. 5. 17:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!