Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OKTV mennyire fontos?

Az OKTV mennyire fontos?

Figyelt kérdés
Informatikai szakgimnáziumba járok, nem nagyon érdeklődtem a versenyek iránt és csak nemrég tudtam meg hogy mennyi pontot lehet szerezni ezen. Kíváncsiságból megnéztem a feladatokat és eléggé összetört lelkileg a dolog mert egy feladatot se tudnék megcsinálni az informatikából közben meg egy osztálytársam bejutott a második fordulóba. Most hülye vagyok és szakmát kéne váltanom? Amiket a suliban tanulunk azok mennek de mintha túl nagy lenne különbség köztem és néhány osztálytársam között mert van akit az apja tud tanítani programozni meg ilyenek én viszont magamtól nehezen tanulok újat még anélkül hogy rendesen elmagyaráznák és félek hogy ez gond lesz ha tovább akarok tanulni. Most akkor ez nagyon gáz és keresnem kéne valami segítséget vagy túl lihegem az egészet?

2018. dec. 5. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
egyáltalán nem fontos, alig kap érte pontot pár ember, mert csak az első 3 helyezésért jár
2018. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik a felvételi. Ha nem jön magától, hogy mész és nyersz, hagyd és tanulj az érettségire.
2018. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Az első 30 helyezésért jár pont a továbbtanulásnál és elég sok. Valóban nehéz feladatsorok vannak, tényleg csak azok jutnak tovább, akik az adott tárgyból kiemelkedően jó képességűek. Ez nem a tipikus "jó tanulók" versenye, hanem azoké, akik az iskolai anyagon jóval túlmutató tudással rendelkeznek. Ne aggódj emiatt. De az jó, hogy figyeled a saját haladásodat a többiekhez képest, hiszen később a munkaerőpiacon is versenyhelyzet lesz. Ha szereted amit csinálsz, akkor igyekezz abban jobb lenni, ne elégedj meg az iskolai tananyaggal, hanem ragadj meg minden lehetőséget az ismeretszerzésre. Az angolt mindenképp tedd mellé felsőfokon, az nagyon kell. Sok sikert! :)
2018. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semennyire. Én kétszer is megpróbálkoztam vele gimi alatt, nem volt rá felkészítés, lóf@#? eredményt értem el. Két emeltet tettem, pontszám simán megvolt, egyetemen se volt gondol a fizikával. Ötös voltam belőle ott is simán.
2018. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten fontos, de nekem pl. hasznos lenne. Készülök a matek oktv második fordulóra, mert első 30 helyezés kap pontot. És a 2020-as pontszámítás-változás miatt ha csak 1 db emelt érettségit teszek, nem kapok plusz 50 pontot, már pedig csak matekból tervezek emeltezni, így nekem nem ártana az a +25-100 pont, mert 440 fölötti pontszám a ponthatár a szakra, amire tervezek menni jelenleg :D


De azt tegyük hozzá, hogy 8 éve versenyzem matekból, évente 7 hétvégi tábori felkészítőre megyek, járok szakkörre 6 éve. Szóval nem gáz, ha nem megy. Erős gimibe járok, és csak 2-en jutottunk tovább 1. fordulóból az évfolyamon. Többieknek 35-ből ilyen 6-7 pontja lett.


Max. az első fordulókat érdemes nézegetni, azok inkább a nehezebb érettségi feladatokhoz hasonlítanak pl. nálam matekból. Infóból ha jól tudom 2-féle is van. Az alkalmazói az ha jól tudom sokban különbözik az érettségitől, nincs leírva mindig, mit kell csinálni, hanem csak egy mintát adnak. Programozás OKTV-n szerintem az első fordulón nem is kell programozni, amit én elég furának találok. 1-2 feladatot órán megoldottunk, de inkább matek volt, mint infó. Persze az algoritmus nyelvezetét meg kell érteni. Második fordulótól meg persze az is nehéz.


Szóval egyáltalán nem baj, ha nem mennek a feladatok, de aki meg tudja, az akár már csak a pontokat nézve is előnyben lehet továbbtanulás szempontjából. Ettől függetlenül ne aggódj, téged is fel fognak venni.


((Nem tudom, hogy jól értelmezem-e, amit írtál, de akkor ezek szerint a suliban nem is tanultok egyáltalán programozni? Mert egyrészt engem ez meglep, ha infós szakgimi, mert még normál gimibe is tanulok, másrészt ha így van, akkor nyilván nem baj, ha nem érted az infó 2. kategóriát. Egyébként meg még ha tanítanak is progit suliban, nem olyan szinten, amivel meg lehetne az oktv-t csinálni szerintem.))

2018. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 nem volt up to date az infóm, amikor én felvételiztem (11 éve), csak az első 3 helyért járt pont
2018. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Amúgy a matek oktvt már kijavították és eldöntötték már a tovább jutást?Akkor is szólnak ha nem jutsz tovább?
2018. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Nekem a saját tanárom javította, és meg is mutatta mik jók-rosszak. De ugye elküldték már átjavításra, és szerintem még nincsnek meg a továbbjutók (bár lassan meglehetne)

2018. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!