Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos a szégyen érzetem?

Jogos a szégyen érzetem?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus szakon tanulok és ano mikor felvételiztem,direkt nem a BME-t jelöltem be,mert úgy gondoltam,hogy az nehéz lenne számomra ezért inkább egy vidéki egyetemre mentem.Azonban meglepően tapasztaltam,hogy alig tudtam összekaparni egy 3,2-es átlagot így félévre,míg a csoport társaim között több kitűnőt ismerek.. Szerintetek én vagyok ennyire inkompetens az egyetemhez ,vagy valóban ilyen nehéz egy vidéki infós szak is?

2018. dec. 5. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ennyire azért nem kell lenézni azt, ami nem a BME. Az infó felsőoktatás nehéz, akárhol is csinálod. Bele kell jönnöd, gyakorolni, gyakorolni kell. Sokat.
2018. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Mindenhol nehéz az mérnökinfó. Igaz, hogy a BME-n nehezebb, de olyan egetrengetően óriási különbség nincs. A kérdés az, hogy pontosan hogyan kapartad össze azt a 3,2-t? Nagyon sokat tanultál vagy azért volt pár bulika, lógás stb? Melyik tárgyakból kaptál rosszabb jegyet? Ezeket a kérdéseket magadnak kell megválaszolnod, nem nekem. Ha tényleg maximálisan erre koncentráltál csak, akkor valóban kevés a 3,2 - bocsánat, hogy ezt mondom. De ha mellette azért valamennyi életed is volt, akkor ne érezd butának magad emiatt az átlag miatt.
2018. dec. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberek itt nem a BME a lényeg, adott egyetem adott szakán teljesít gyengén a kérdező a csoporttársakhoz képest, nem a BME-vel hasonlítja össze magát.


Kérdező, 3,2 átlag nem olyan rossz. Ha minden tárgyat teljesítesz akkor nincs gond.

2018. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Informatikai tárgyakból milyen jegyeid vannak?

Ha nem ötösök, akkor gondold újra az egészet.

(Pár karó becsúszhat, de ha tanulsz, ötösnek kell lenni.)

2018. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Minden tárgyam meglett.. egyedül a szívem a programozás miatt fáj :/ .Abból 2-es lettem, de nem sok kellett volna a 3-hoz. De összesen csak kettő db 2-esem van a ,többi pedig 3-4 .
2018. dec. 6. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Hát akkor ez később már csak rosszabb lesz. Látszik, hogy nem neked való ez a szak, ez majd a későbbiekben is be fog bizonyosodni.

Arról nem is beszélve, hogy a cégek is most már inkább azokat keresik, akik kiemelkedően értenek az informatikához. Szóval ha át is bukdácsolsz, semmi értelme, a munkaerőpiacon nagyon kevés esélyed lesz.


Persze addig még összeszedheted magad, szakosztályokban is sokat lehet tanulni. A cégek úgyis nézik azt is, ki milyen plusz tevékenységet csinált főiskola mellett.


"zerintetek én vagyok ennyire inkompetens az egyetemhez ,vagy valóban ilyen nehéz egy vidéki infós szak is?"


Ezek szerint neked nehéz. De attól független a BME-n esélyed sem lenne, mert megennének reggelire. Nyílván egy BME-s hallgatónak a közelébe sem jössz a 2-es programozásoddal...

2018. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Ez sajnos így reménytelen.

Csak úgy működne, ha programozásból tele lennél ötössel, és szégyellnéd a négyeseket.

Mondom: pár karó belefér, ha éppen akkor azt nem tanultad meg.

De kettes? Hármas?

Informatikából?

Ilyen nem létezik.

2018. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtte: A személyeskedésedre nem voltam kíváncsi.Ha nem tudsz normális ,kulturált véleményt mondani,akkor inkább ne kommentelj.


Utolsó: Akkor hagyjam itt a szakot annak ellenére is ,hogy szeretek programozni? Illetve ennyire kritikus helyzetnek számít első félévben 2-esnek lenni programozásból ,hogy akár ez előre el is döntheti a sorsomat a szakmában ?

2018. dec. 6. 22:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Első nekifutásra én a tanáromat kérdezném, hogy mi a véleménye.

De pl. én annyit foglalkoztam a programozással, mint az összes többi tárggyal. Együtt.

Egy programozó CSAK akkor tud igazán jól dolgozni, ha imádja a programozást és érzéke van hozzá. Ez egyfajta gondolkodást jelent.

Ha ez neked nincs meg, akkor megtanulhatod a tananyagot, de abból csak 0. (belépő) szintű programok lesznek. Erre leszel képes üzembiztosan.

Mondjuk most éppen olyan a nemzetközi helyzet, hogy még a gyenge programozókat is keresik - de meddig lesz így?

Lehet, hogy holnap feltalálják azt az MI-t, ami az összes alacsony szintű programozást elvégzi, és akkor maradnak az elit, vezető programtervezők, akik képesek egy egész projektet átlátni, a többiből meg marad egy tucat, országonként.

Szóval, én mindenképpen elgondolkodnék, és megkérdeznék néhány hozzáértőt, aki már látta a programjaidat.

2018. dec. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9: Nekem sajnos jelenleg nincs külön tanárom erre. Igazából egy sráccal szoktam gyakorolni (aki 5-ös lett max ponttal) ,ő azt mondta,hogy jó érzékem van ahhoz ,hogy milyen algoritmust kéne tervezni a probléma megoldásához ,viszont a megvalósítással vannak problémák.


Illetve mint említettem szeretek programozni csak még sajnos nem megy olyan jól,de sok képzett programozó azon az állásponton van,hogy alapvetően egy embert nem az egyetem fogja megtanítani programozni ,hanem a munkavállalása egyes programozó cégeknél.

2018. dec. 6. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!