Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik szakmát...

Szerintetek melyik szakmát válasszam orvos és egészségtudományon belül?

Figyelt kérdés

Tovább tanulás előtt állok,és mindenképpen egészségügyi irányba szeretnék menni.Szakok amik érdekelnek és szóba jöhetnek:dietetikus,népegészségügyi ellenőr,dentálhigiénikus,egészségügyi szervező,orvosi diagnosztikai analitikus(optometria)

Az nem baj,ha sokat kell tanulni vagy nehéz az egyetem,az érdekelne leginkább,hogy szerintetek melyikkel lehet elhelyezkedni könnyen,mire van a legnagyobb igény?Aki esetleg ilyen egyetemen tanul tapasztalataira,véleményére kíváncsi vagyok!



2018. dec. 8. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Hát, mennyire vagy pro matekból és infóból?
2018. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Matek a gimnáziumba ment,szerettem is,az info viszont nagyon nem,ezek a tantárgyak kellennek hozzá?
2018. dec. 8. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Javaslom neked a felvi.hu-t. Ott leír minden követelményt, elhelyezkedési sztatisztikát, kereseti statisztikát és mindent amit tudnod kell a szakról.
2018. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Az egészségügyi szervező tiszta matek és infó, főleg infó. A többihez nem nagyon kell, max egy minimális matek(biokémia, biofizika gazdaságtan stb)
2018. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikus igen népszerű, hisz amennyi glutén meg cukros meg mindenféle érzékeny ember van a világon, ez egy biztos munkát jelentene, emellett ezt könnyen lehet véleményem szerint sport és más egészséggel kapcsolatos terület felé kiterjeszteni.

Népegészségügyi ellenőrről személyszerint az jut eszembe, aki elmegy mondjuk étterembe, vágóhidra, élelmiszer gyártókhoz és ellenőrzi a termékeket és a papírokat. Ennek jobban utánna kellene nézni kit takar, de talán ez sem lenne rossz választás, de az az érzésem hogy sokszor több lenne a papírmunka ezzel kapcsolatban, mint a tényleges ellenőrzés.

Dentálhigiénikus jó kérdés mit takarhat pontosan és hol helyezkedhet el...szintén alapos utánna nézés szükséges.

Eü szervező több szakírányultsága miatt többrétű szakma, és azért azt cáfolnám hogy csak matek meg info, mert a Tb, nyugdíj, magánbiztositások, jog és minden az egészségüggyel kapcsolatos dolog benne van, van benn potenciál, de nem minden városban ismerik, ezért nehezen találni ehhez hozzáillő munkát egyes városokban. Talán Győr, Pest és Debrecen ahol jobban ismerik és szívesen alkalmaznak ilyen végzettségűeket. Vagy esetleg állami szférába, TB, nyugdíjfolyósító, eü központok, magán eü intézmények, kórházak stb. De az állami szférában sokszor kihalásos rendszerrel találni munkalehetőséget, vagy ismerős által. Persze vannak kivételek.

Orvos diagnosztika egy magyon érdekes szakma, és véleményem szerint jól is kereshetnek. Kémia, bioszt biztos nagyon kell tolni, de ez izgalmas lehet. Vér elemzés, vércsoport megállapítás, bakterológia stb. Ha tehetném én utólag ezt választanám, a lereseti lehetőség miatt, a munkaérdekesége miatt, csak sajna sosem szerettem a kémiát annyira.

Esetleg még a gyógyszerész mondanám lehetőségként. Az is egy jól fizető szakma.

2018. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat utolsó nagyon hasznos volt!
2018. dec. 9. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!