Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha valaki nem megy...

Egyetemen ha valaki nem megy el vizsgázni, sőt fel sem veszi az időpontot a Neptunban, komolyan "nullást" számítanak az átlagába egyes helyett?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha pl. 2 kredites a tárgy, az átlagba 2*1 fog kerülni, ami akárhogy is nézem több, mint a 2*0. Tehát jól nem csináltál semmit egész félévben, aztán még az átlagod is több lett.


(Nyilván a súlyozott és az ösztöndíjátlag más-más dolgok, de azért szerintem kb ez lehet a lényeg.)

2018. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint akkor van 2*1, ha elmész és megbuksz? :D
2018. dec. 9. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem számolják bele az átlagba a nem teljesített tárgyakat, nem lenne semmi értelme.
2018. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De így meg - ha jól értem - az jár jobban, aki meg sem próbálja, ami kicsit fura nekem.
2018. dec. 9. 19:12
 5/6 A kérdező kommentje:
(... illetve mégsem, mert az is nem teljesített kredit, ha megbuksz. :D)
2018. dec. 9. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen átlagról beszélünk, na meg melyik egyetemről.

Nálunk (Corvinus) a tanulmányi átlagba a bukás nullással számít (akkor is, ha el se mentél vizsgázni, vagy ha háromszor próbáltad de mindháromszor buktál)

Viszont abba az átlagba, amit átsoroláskor néznek év végén (hogy megvan e a 3,0, mert ha nincs akkor átraknak államiról önköltségesre), ott csak a teljesített tárgyakat nézik (viszont egy minimumkreditet el kell érni, mert ha nem, akkor is átraknak).

2018. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!