Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből készüljek fel közgazdasá...

Miből készüljek fel közgazdasági alapismeretek érettségire?

Figyelt kérdés
10 éve érettségiztem belőle és a tovább tanulás miatt újra szeretnék érettségizni. Miből tudnék újra felkészülni? Milyen könyvet tudtok ajánlani?

2018. dec. 10. 15:01
 1/2 Kacsa Tibor ***** válasza:
Nos, ez egy nehéz kérdés szerintem. Lehetséges, hogy adtak ki azóta könyvet, ami célirányosan arra készít fel, bár csodálkoznék rajta. A probléma az, hogy 10 éve még volt külön üzleti és elméleti gazdaságtan érettségi, mára azonban ezeket összevonták. Így az érettségin van kb. minden. Mikro- és makroökonómia, számvitel, statisztika, marketing, menedzsment... Mivel eléggé szerteágazó a dolog, így én kezdésnek a helyedben átnézném az utóbbi pár év érettségi feladatsorait, hogy lássam, mire kell számítanom. És azok alapján keresnék szakirodalmat. És lehet inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy "Mit ajánlanátok statisztika tanuláshoz középszinten?". Természetesen ugyanezt megtenném mikro, makro, marketing, stb.. esetében is. És akkor olyanok válaszolnak rá, akik valóban releváns tudással és tapasztalattal rendelkeznek az adott témakörben.
2018. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Sokat segítettél :) akkor így indulok neki!

2018. dec. 11. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!